AFRIKA

AFRIKA

ČEKNI PÁR FOTIEK

Čekni pár fotiek z mojich ciest po Afrike. Afrika je rozlohou tretí najväčší a počtom obyvateľov druhý najľudnatejší svetadiel. Moja cesta začala v Maroku, uvidím kam ma moje kroky dovedú nabudúce.

“Cestovanie je veda, ktorá človeka dovedie k sebe samému.” – Albert Camus

MY STORY

Pri cestovaní získavam nových priateľov

Spolu s občanmi Mexika, Kóreje a domácimi Berbermi sme na otvorenej Saharskej púšti strávili noc. Všetci spoločne sme sa navečerali, no ešte pred tým sme sledovali zapadajúce slnko za mohutnými dunami piesku, ktoré postupom klesania lúčov menil farbu do červena. Pozorovali sme to až kým obloha nevystriedala lúče za milióny hviezd prechádzajúcich mliečnou cestou. Pred večerou každá národnosť zaspievala svoju najznámejšiu pesničku. Mexičania sa ujali piesne Guantanamera 🙂

Cestou z Maroka naša cesta viedla ešte do francúzskeho mesta Nice, kde sme v potravinách natrafili  na Maročanov, ktorým potraviny patrili. Svoju krajinu opustili s nádejou, že idú za lepším životom do Európy. Otvorili si malú predajňu s rozličným tovarom do ktorej sme natrafili, keď nám došli zásoby piva. Boli nesmierne šťastní, keď počuli, že sme pricestovali zo spoznávačky Maroka. Ich rodnej krajiny. 

“Jedna z najlepších vecí na cestovaní je zistenie, koľko je tam vonku dobrých a milých ľudí.” – Edith Wharton

MAROKO 2018

#srdcomdobrodruh

Zbaľ batoh, Skúmaj, snívaj, objavuj!

SPOJ SA SOMNOU NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH