Berber Ilias nás berie na 700km trip Marokom- Časť. 2/3 – Sahara Desert

PRÁVE ČÍTAŠ BLOG Z MAROKA: DEŇ ŠTVRTÝ

Ilias sa po prvom dni stal viac našim priateľom ako sprievodcom. Predchádzajúcu noc sme pozorovali hviezdy na oblohe dlho do noci a debatovali o tom, aký iný je život kúsok od Európy. Ilias nám prezradil, že má vyštudovanú vysokú školu, tak ako aj jeho rodičia. No nikto nepracuje, keďže možnosť zamestnania a uplatnenia svojich vedomostí nie je v oblasti, kde žijú jednoduché. 

Ďalšie krásne slnečné ráno pred nami. Absolvujeme sprchu, keďže nám je jasné, že na púšti žiadna vymoženosť 21.storočia nebude. Ilias ako najlepší hostiteľ nám pripravil raňajky, pri ktorých samozrejme nesmel chýbať čaj. 

Odchádzame a našou trasou nás vyprevádzajú deti, ktoré stretávame cestou do školy. Prechádzame aj okolo mešity, ktorá v noci, približne o 5 ráno, s rozhlasom nasmerovaným k nášmu oknu spustila modlitby k Alahovi. 

Ešte predtým ako sa na ťavách vyberieme na noc do púšte sa cestou zastavíme u Iliasovho kamaráta v obchode, kde máme možnosť si kúpiť rôzne suveníry a oblečenie typické Maročanom. Ako môžete vidieť na fotografiách vyššie. 

Malý obed a osvieženie v bazéne počas cesty a je to tu… Odrezaní od okolitého sveta, od mobilnej siete či internetu. Je to skvelý zážitok a určite by som tento výlet odporučil každému, kto sa chystá do Maroka. 

Toto kúzelné miesto sa nachádza pri Merzouge. V púšti sa nachádza viac možností ubytovania, no všetko sú to väčšinou umelo vytvorené stanové mestečká. Delia sa už len na tie luxusnejšie a obyčajné.

Na večer nás čakal krásny západ slnka. Najskôr sme si museli vyšlapať najbližšiu a zároveň najvyššiu dunu. Dalo to zabrať…

V cene ubytovania, ktoré vyšlo na približne 25 eur na noc sme sa dopravili na ťavách do nášho stanového mestečka. Išli sme spolu s Mexičanmi a vietnamskými turistami. V mestečku sme sledovali západ slnka a večer nám domáci Berberi pripravili večeru a kultúrny program. Každá národnosť spievala svoju obľúbenú pesničku.

Mali sme možnosť spať pod holým nebom. Vytiahli sme zo stanu matrace a noc pod holým nebom mohla začať. Podarilo sa nám kúpiť pivo, ktoré sme si otvorili hneď po večeri. 

Dlho do noci sme boli hore a pri pohľade na milióny hviezd sme striedali tému za témou. 

TRIP NAPRIEČ MAROKOM MÁ 8 ČLÁNKOV

0 0 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x