Berber Ilias nás berie na 700km trip Marokom- Časť. 3/3 – Sakra, tak s týmto sme nepočítali

PRÁVE ČÍTAŠ BLOG Z MAROKA: DEŇ PIATY

Zobúdzame sa pod holým nebom na otvorenej púšti. V pozadí počuť zvuky tiav, ako sa prebúdzajú po chladnej noci. Fúka vietor a my sa trasieme od zimy, no i tak ideme pozrieť východ slnka. Celý čas cestou na 🐪 dúfame, že bude každou chvíľou teplejšie a teplejšie…

Na púšť sme si brali iba potrebné veci, všetko ostatné sme si odložili na mieste,kam máme momentálne namierené.

Tak a tu končí naše plánovanie. Do tohto dňa sme mali ako tak plán zabezpečený. Vyrážame zo Sahary a my nevieme čo nás čaká.

Najradšej by som išiel ďalej, nižšie do Agadiru. Problém vidím v tom, že Agadir sa nachádza viac ako 800km cez Marakeš. Z Marakešu pochádza náš vodič a to je aj naša konečná trasa. Odtiaľ sa musíme do Agadiru dopraviť sami. To čo sme stihli za 2 dni, musíme teraz stihnúť za jeden deň.

To je nereálne… 

Sme späť u Iliasa, v jeho rodnej dedine. Prešli sme cca 400km a náš vodič si potrebuje oddýchnuť. Dodržuje striktne ramadán, takže za celý čas cesty sme ho v tom teple nevideli napiť sa vody alebo niečo zjesť. Oddych a spánok je myslím si nevyhnutný.

Kedy pokračujeme ? Ráno… Znela odpoveď od Iliasa, no pre nás je to stratený deň a môže sa to natiahnúť aj na dva stratené dni, kedže do Agadiru by sme zajtra cestovali celý ďalší deň. Pre nás je každá minúta drahocenná a chceme toho vidieť čo najviac. 

Musíme niečo vymyslieť…

Čakali by ste, že to bude jednoduché ? To sme si mysleli aj my. Na mieste, kde sa nachádzame nie je dobrý signál či wifi sieť a tak sa musíme spoľahnúť na zdielaný mobilný internet nášho sprievodcu.

Ako sa ku*va dopravíme do toho Agadiru? 

Ozveme sa Slovenke, ktorá má v Agadire známych. Nič iné nám nezostáva. V malej obývacej miestnosti u Iliasa netrpezlivo čakáme ako toto celé skončí. Pri najhoršom pôjdeme zajtra ráno a budeme sa musieť zmieriť s tým, že stratíme dva dni. 

Všetkým na okolo sa vytráca nálada. 

Ilias súhlasil s tým, že by sme mohli uňho prespať. Je mi to tak trochu ľúto, keďže si myslím, že by bol veľmi rád keby ešte jednu noc zostaneme. No nás tlačí čas a je potrebné sa posunúť ďalej.

No niečo sa rysuje…

TRIP NAPRIEČ MAROKOM MÁ 8 ČLÁNKOV

0 0 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x