Dnes prespíme u Slovenky žijúcej v Izerali. Na skok sa nachádza pevnosť Masada či Mŕtve more

PRÁVE ČÍTAŠ BLOG Z IZRAELU: DEŇ TRETÍ

Ďalší deň pred nami. Vybrali sme sa skoro ráno po auto, ktoré sme mali rezervované v spoločnosti Hertz. 

Máme trošku stres, ale všetko prebehlo bez problémov. Ochotný pán nám všetko vysvetlil a dokonca nám to prešlo cez debetnú kartu. No upozorňujem, že by som sa na to nespoliehal a je lepšie mať kreditnú kartu.

Berieme auto a vraciame sa do Jeruzalema nakúpiť pár suvenírov. Veľmi nás potešilo, že poniektorí predavači na trhoch poznali Slovensko. Topoľčany, Trenčín či Tatry sú pre nich “beautiful places”.

Naše kroky smerujú do dedinky Neve Zohar, kde máme ubytovanie u Slovenky.

Cesta je obklopená kamenistou púšťou a sem tam sa ukázali palmy. Prechádzame časťou, ktorá sa v Izraeli nazýva Západný breh Jordánu, patriaci pod správu Palestíny. Vôbec nič sa na tejto trase nedeje. Výhľad z okna auta je perfektný. Na pol ceste nás pristavujú vojaci, ktorí iba nazreli do auta a pustili nás ďalej.

Keď sme dorazili k Mŕtvemu moru, neváhali sme ani sekundu a išli ochutnať jeho chuť. Je skutočne také slané ako sa vraví ? JE! Tej chute v ústach sa desiatky minút nezbavíte. 

Prichádzame do dedinky Neve Zohar, ktorá je zároveň aj našou polovičnou stanicou tripu. S milou majiteľkou sme sa hneď zoznámili a ďaleko od domova prvý krát dohovorili v slovenskom jazyku.

Hneď nám odporučila okrem iného aj okúpať sa v mori skôr ako zapadne Slnko.

Musím uznať, že ten pocit keď nás voda nadnáša a len tak v kľude chillujeme je neskutočne super. Viac ako 80% tvorí soľ a preto nieje možné aby sa v ňom neskúsený plavec, ako ja, utopil.

Vo februári sa teploty pri Mŕtvom mori pohybujú do 28 stupňov.

Skoro ráno nás čaká turistika na Masadu. Skôr ako nastavíme budík na 4 hodinu ráno, je dobré aby sme si zabezpečili ubytovanie na ďalšiu noc a tak ťukáme booking. 

Aha, ubytko s bazénom. Berieme !

Začiatok ďalšieho dňa sme si spestrili skorým ranným budíčkom o pól 4 ráno, aby sme stihli vyjsť na pevnosť Masada a užili si východ Slnka.

Vyšliapať cestu hore nám dalo poriadne zabrať, ale ten výhľad po rozpustení hmly na okolie stojí 100% za to. Východ Slnka nieje taký, ako väčšina z nás očakávala, kedže nám hmla zabránila sledovať toto divadlo. Vynahradilo nám to stretnutie s veľmi milým párom, ktorý nám ponúkol jedlo, a tak sme sa spoločne naraňajkovali pri hmlistom východe slnka. Náma spolu s priateľom nám vyrozprávali niečo z histórie Izraelu a ich spôsobe života. 

Z Masady sme sa vydali znova pri Mŕtve more, kde sme si vychutnali posledné minúty a hor sa na cestu. Čaká nás 3 hodinová cesta do turistami navštevovaného mesta Eilat.

TRIP NAPRIEČ IZRAELOM MÁ 5 ČLÁNKOV

0 0 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x