Dorazili sme pri pláže Atlantiku. Obľúbený a čoraz viac turistami vyhľadávaný Agadir.

PRÁVE ČÍTAŠ BLOG Z MAROKA: DEŇ SIEDMY A ÔSMY

Okrem Marakéšu sú veľmi obľúbenými destináciami v Maroku aj mestá pri Atlantiku. My sa momentálne nachádzame v Agadire, kde strávime dve noci.

Turistická sezóna je čoskoro za dverami, no už teraz na každom rohu stretávame turistov, ktorí majú namierené na pláž k Atlantickému oceánu. Skôr ako sa vydáme aj my týmto smerom,  je potrebné niekam odložiť naše batohy a do sýtosti sa najesť. Je z čoho si vyberať. Z každej strany na nás svietia logá značiek ako KFC, McDonalds či Subway. 

Ubytovanie sme riešili cestou, cez Booking. Zvolili sme hotel, ktorý disponoval bazénom a apartmánmi postavenými z malých domčekov. Bielo-modré farby domčekov pripomínali tie, ktoré máte možnosť vidieť na gréckom ostrove Santorini. 

Večer sme vyšli na pešiu zónu, ktorá sa tiahne popri celej pláži. Nad mestom sa týči mohutný vysvietený nápis tejto dovolenkovej oblasti a dlho do večera je v uliciach počuť neutíchajúci ruch turistov . Mladí Maročania spevom oslavujú blížiaci sa koniec ramadánu a zo stredovekých mešít sa ozýva spev muezínov volajúcich veriacich k modlitbám. Tu si začíname uvedomovať, že sa náš výlet pomaly blíži ku koncu. 

Na ďalší deň sme sa zhodli, že sa vykúpeme v oceáne, navštívime trhovisko Souk el Had a cestou si pozrieme mesto a staroveké mešity  

Trhovisko skutočne ponúka rozličný tovar. Od rôznych pokrmov až po ručne vyrobený nábytok miestnych predavačov. Nechýba pravá zabíjačka ošípaných a tým aj čerstvé mäso hneď na pultoch obchodníka. Vôňa najrozmanitejších korenín či prenikavý závan jedál z tažinu sa tiahne celým trhoviskom.

Silno veriaci naďalej dodržiavajú prísny ramadán. Tu, na mieste, kde sa cez hromadu ľudí ledva dostaneš na druhú stranu, sa zväčša nachádzajú domáci a tak napiť sa vody bol problém aj pre nás. Museli sme to robiť potajme a nenápadne aby si nás nikto nevšimol a nezačal po nás pokrikovať. Síce sme kresťania a moslimské zvyky nám nič nehovoria, netreba domácich dráždiť. 

Trhovisko je ozaj obrovské a má viac ako 8 vchodov. Nakúpili sme suveníry a magnetky, ktoré tu stáli okolo 20 centov a pešo prechádzame naspäť dolu do centra turizmu. 

Agadir je po celý rok obľúbeným výberom dovolenkárov, ktorý sa sem vyberú aj počas našich studených mesiacov. Prispieva k tomu aj celoročne príjemné a nemeniace sa počasie, ktoré ovplyvňuje Golfský prúd v Atlantickom oceáne a pohorie Atlas, ktoré je chrbtom k mestu. Vyše 300 dní v roku býva slnečných.

TRIP NAPRIEČ MAROKOM MÁ 8 ČLÁNKOV

0 0 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x