Global Village v Dubaji ti pomôže v jeden deň spoznať viac ako 20 krajín sveta

Objednávam taxi z hotela a smerujem po ceste Sheikh Mohammed  Bin Zayed Road do Globálnej dediny. Mám to šťastie, že som Dubaj navštívil v “chladnejšom” období a mám tu možnosť toto miesto navštíviť. Otvorené je od Novembra do Apríla, ostatné mesiace v roku je žiaľ dedina zatvorená.  

Nachádza sa tu viac ako 120 stánkov s nápojmi a občerstvením, viac ako 20 reštaurácií s rôznymi kuchyňami, maloobchodné predajne, kolotoče či bankomaty. No myslím, že to najdôležitejšie je cca 26 pavilónov, kde každý z nich predstavuje remeslá, predaj tovaru a kuchyňu krajiny alebo regiónu. Medzi krajiny zastúpené v roku, kedy som Dubaj navštívil ja (2019/20) patria napríklad aj Azerbajdžan, Čína, Egypt, India, Irán, Japonsko, Libanon, Maroko, Pakistan, Palestína, Sýria, Turecko, Thajsko a SAE, Vietnam. V areály sa nachádzajú aj pódiá, kde po celý deň vystupujú zástupcovia rôznych krajín so zaujímavým zábavným programom. Ohňostrojová show sa koná každý štvrtok a piatok večer. 

Nájdeš tu aj zmenšeniny rôznych svetových divov a atrakcií veľkých metropol ako je Francúzska Eiffelova veža, Rímske Koloseum, Opera v Sydney, Pyramídy v Gyze či Tádž Mahal z Indie.

V roku 2018 Global Village navštívilo viac ako 7 miliónov návštevníkov a tržby presiahli 3 miliardy eur. Ako som už spomenul, je to otvorené len v určitých mesiacoch a ak sa v Emirátoch ocitneš, určite navštív toto amazing miesto. Ja som ho počas svojej dovolenky navštívil 2x. Rozloha dedinky je viac ako 1 200 000 m2, čiže máš čo robiť aby si to stihol v jeden deň. Priemerný čas na to aby si všetko videl a poriadne si užil je stráviť tu aspoň 6 hodín.

Ochutnal som jogurtovú tyčinku z kozieho mlieka v Sýrií a nakúpil suveníry v africkej časti. V Thajsku sa postarajú o to, aby si si nakúpil rôzne liečivé mastičky. Veľmi sa mi páčilo, že v každej zo zastúpených krajín sa nachádzajú občania týchto krajín, ktorí predávajú svoje produkty. Vyzerá to ako keby si sa ozaj prechádzal uličkami danej krajiny. 

AKO SA DOSTAŤ DO GLOBAL VILAGE

Kedže sem nesmeruje žiadne metro, je možné sa sem dostať mestskými autobusovými linkami alebo Uberom či miestnou taxi službou Careem. 

102 linka – Odchádza z autobusovej stanice Rashidiya (vedľa stanice metra Rashidiya na červenej linke v Dubaji a neďaleko medzinárodného letiska v Dubaji).

103 linka – Odchádza z autobusovej stanice Union Square (v blízkosti stanice metra Union na červenej a zelenej linke v Dubaji) v Deire.

104 linka- Odchádza z autobusovej stanice Al Ghubaiba v Bur Dubaj. Autobusová trasa vedie cez stanicu metra Al Jafiliya (dubajská červená linka)

106 linka- Začína na autobusovej stanici Mall of the Emirates (Nájdeš ju hneď vedľa stanice metra Mall Of The Emirates- dubajská červená linka)

Autobusová doprava je zabezpečená od poludnia do neskorej noci. Vždy podľa otváracích hodín Global Village. Ja odporúčam určite, ak cestujete skupinka, využiť taxi službu. Je to rýchlejšie a pohodlnejšie. Taxi vyšlo 3O€ (120AED) z polohy Mall Of The Emirates. Ak máš požičané auto, využi bezplatné parkovisko (pozor nachádza sa tu aj platené). Parkovacích miest je tu viac ako 18 000.

Cena vstupného a otváracia doba

Cena vstupného je smiešnych cca 3,50€ čo je v prepočte asi 15AED. Deti do troch rokov majú vstup zdarma ako aj ľudia zdravotne ťažko postihnutí. 

Termíny otváracích hodín sa môžu líšiť podľa sezóny. Zväčša to býva:

sobota – streda: 16:00 – 00:00

štvrtok – piatok a sviatky: 16:00 – 01:00

Pondelok je vyhradený pre rodiny a dámy. Vtedy je potrebné mať zakúpený rodinný lístok za 30€ (120AED)- v cene je 8 vstupeniek, kredit na kolotoče 50 AED a 2 vstupy do cirkusu.

0 0 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x