BIELO-MODRÉ

GRÉCKO

MADE BY STORY

KEĎ GRÉCKO...
TAK TRIP PO OSTROVOCH

Momentálne patrí Santorini medzi jediný ostrov, ktorý som spomedzi všetkých gréckych ostrovov navštívil. Postupne by som chcel precestovať väčšinu grécka a to hlavne Mykonos, Zakyntos, Krétu, Rodos, Korfu, Kos, Lefkada. Mám teda čo robiť.

Do Grécka sa plánujem vrátiť a to už cez leto 2020, kde strávim letné dovolenky. Verím, že sa situácia okolo Koronavírusu aspoň u nás v európe upokojí a budeme môcť bezpečne cestovať aj bez povinnej štátnej karantény.

Obed na Santorini

Balím kufor

Idem sa plaviť po gréckych ostrovov

PAS / víza

Ber občianku a pakuj sa do Grécka. Pamätaj, že platnosť dokladu musí byť ešte minimálne 6 mesiacov po vstupe do krajiny.

COVID19

Na územie Grécka môžu naďalej vstúpiť len občania Grécka a členských krajín Európskej únie. Od 15. júna 2020 budú môcť občania 29 krajín (vrátane Slovenska) pricestovať na dovolenku do Grécka bez povinnosti absolvovať karanténu či predloženia potvrdenia o výsledku testu na ochorenie COVID-19. Na letisku po prílete však môžu byť vykonávané náhodné kontroly cestujúcich.

kontakt na Veľvyslanectvo SR

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Aténach

+30 2106771980,

+30 2106771870

+30 6932408028 (pohotovostná služba)

emb.athens@mzv.sk

Jediná cesta, ktorú budete ľutovať je tá, na ktorú sa nevydáte.
Denise Griffin

#MadeByStory

-blog-

SANTORINI: ČLÁNOK 1/3

Prvá noc na Gréckom ostrove Santorini strávená na pláži

Sobota ráno, odlet večer 20:45. Čas sa pobaliť a vyraziť na autobusovú stanicu. Čo sa týka spojov na Viedenské letisko, je to neporovnateľné s letiskom v Budapešti, na ktoré máme vždy ako-taký problém sa dopraviť.

SANTORINI: ČLÁNOK 2/3

Ten kto si na Santorini neodfotil západ Slnka, akoby tam ani nebol

Najlepšie riešenie ako sa prepravovať ostrovom je buď štvorkolka alebo auto. Je tu dosť spoločností, ktoré túto možnosť ponúkajú. My sme využili možnosť požičiať si auto. Ubytovanie sme riešili cez booking a vybrali sme si Firu. Hlavné mesto ostrova.

SANTORINI: ČLÁNOK 3/3

Santorini- Ostrov farebných pláži

Rozhodli sme sa,  že si dáme nejaké ľahké raňajky a následne pôjdeme spoznávať ostrov od skorého rána. Budíček mala na starosti Aďa. Nebyť jej, myslím, že by sme tam spali doteraz. Aďa vytiahla múdru mapu, ktorú sme dostali v požičovni áut. Ako ju poznám, určite tu mapu mala preštudovanú…

#DobreVedieť

-TIPY A RADY PRED CESTOU-

ČO VIDIEŤ NA OSTROVE SANTORINI?

Dovolenka na Santorini ponúka všetko pre milovníkov romantiky

Ostrov sa nachádza na juhu súostrovia Kyklady. Jeho podobu ovplyvnila sopečná činnosť, preto dnes láka turistov svojimi charakteristickými útesmi a piesočnatými plážami sfarbenými dočervena alebo dočierna. Svetoznámy je aj svojou architektúrou v bielo-modrej farbe. Na svoje si prídu milovníci gréckej kuchyne. Tu na ostrove si ju vždy vychutnáte s krásnym výhľadom. Ak uvažuješ kam zobrať priateľku na romantický pobyt, tak ver, že Santorini je tá správna voľba.

Prehrať video
Prehrať video
Prehrať video
Prehrať video
Prehrať video
© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené