GRÉCKO

#srdcomdobrodruh

Zbaľ batoh, Skúmaj, snívaj, objavuj!

SPOJ SA SOMNOU NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

GRÉCKO

Momentálne patrí Santorini medzi jediný ostrov, ktorý som spomedzi všetkých gréckych ostrovov navštívil. Postupne by som chcel precestovať väčšinu grécka a to hlavne Mykonos, Zakyntos, Krétu, Rodos, Korfu, Kos, Lefkada. Mám teda čo robiť.

Môj BLOG Z CESTY

SANTORINI: ČLÁNOK 1/3

Prvá noc na Gréckom ostrove Santorini strávená na pláži

Sobota ráno, odlet večer 20:45. Čas sa pobaliť a vyraziť na autobusovú stanicu. Čo sa týka spojov na Viedenské letisko, je to neporovnateľné s letiskom v Budapešti, na ktoré máme vždy ako-taký problém sa dopraviť.

SANTORINI: ČLÁNOK 2/3

Ten kto si na Santorini neodfotil západ Slnka, akoby tam ani nebol

Najlepšie riešenie ako sa prepravovať ostrovom je buď štvorkolka alebo auto. Je tu dosť spoločností, ktoré túto možnosť ponúkajú. My sme využili možnosť požičiať si auto. Ubytovanie sme riešili cez booking a vybrali sme si Firu. Hlavné mesto ostrova.

SANTORINI: ČLÁNOK 3/3

Santorini- Ostrov farebných pláži

Rozhodli sme sa,  že si dáme nejaké ľahké raňajky a následne pôjdeme spoznávať ostrov od skorého rána. Budíček mala na starosti Aďa. Nebyť jej, myslím, že by sme tam spali doteraz. Aďa vytiahla múdru mapu, ktorú sme dostali v požičovni áut. Ako ju poznám, určite tu mapu mala preštudovanú…

ZAUJÍMAVÉ ČLÁNKY

ČO VIDIEŤ NA OSTROVE SANTORINI?

Dovolenka na Santorini ponúka všetko pre milovníkov romantiky

Ostrov sa nachádza na juhu súostrovia Kyklady. Jeho podobu ovplyvnila sopečná činnosť, preto dnes láka turistov svojimi charakteristickými útesmi a piesočnatými plážami sfarbenými dočervena alebo dočierna. Svetoznámy je aj svojou architektúrou v bielo-modrej farbe. Na svoje si prídu milovníci gréckej kuchyne. Tu na ostrove si ju vždy vychutnáte s krásnym výhľadom. Ak uvažuješ kam zobrať priateľku na romantický pobyt, tak ver, že Santorini je tá správna voľba.

Videá z ciest

Prehrať video
Prehrať video
Prehrať video
Prehrať video
Prehrať video