Photo by: Calinstan on Unsplash

Koronavírus mi prekazil všetky plány. Moja prvá letenka v roku 2020 smeruje na Maltu!

Môj posledný let pred krízou bol v decembri 2019 a to smer Eilat – Bratislava. V decembri som navštívil Izrael a Dubaj, kde som si užil parádne teplé počasie. Po príchode na Slovensko, mi šum piesku vystriedalo vŕzganie snehu pod nohami. Netrvalo dlho a mal som zakúpenú ďalšiu letenku, tentokrát ďalej ako Izrael či Emiráty. Tešil som sa na let do krajiny sedemtisícich ostrovov, Filipíny. Rozpozerané videá na Youtube rôznych pláži, ostrovov a miest, kde by som sa vozil skútrom a pozoroval prírodu… 

Okrem sledovaní videí z Filipín som sledoval aj aktuálnu situáciu v Číne, kde som mal prestup. V tom čase už v Číne uzatvárali niektoré letiská a mestá s počtom obyvateľov ako naše Slovensko. Už nejaký čas som informácie sledoval a dúfal, že sa ma to žiadnym spôsobom nedotkne. 

31.01.2020 mi prišiel email o zmene môjho letu… Nebral som to tak vážne, keďže pri takýchto vzdialenostiach s prestupmi je zmena letu normálna. Pred vycestovaním na Bali mi email o zmene letu prišiel minimálne 4x. V tomto emaili stálo, že sa let do Číny ruší, keďže krajina uzatvára letiská. Stále som v kútiku duše dúfal, že nám spoločnosť ponúkne iné prestupné letisko. Nestalo sa tak! Let bol zrušený a mám čakať na “refund” leteniek.

Behom toho času ako sme mali v marci odletieť sa koronavírus rozšíril do celého sveta a zablokoval leteckú dopravu v celom svete. USA sa uzatvára pred svetom a sú zakázané lety z iných kontinentov. Tento krok spravila aj EU a voľný pohyb medzi krajinami opäť blokovali hraničné priechody. V krajinách platil zákaz vychádzania. Kto by to bol povedal, že sa svet dostane do takého stavu. Behom jedného marcového týždňa hlásili média, že už viac ako 3,4 miliardy ľudí na celom svete trávi čas doma v povinnej karanténe. Len taká India má cez 1,3 miliardy obyvateľov. 

Je jún a situácia sa stabilizuje, aspoň u nás v Európe. Otvárajú sa postupne hranice a ľudia môžu opäť slobodne cestovať. Zatiaľ však stále s nejakými menšími obmedzeniami. Prímorské krajiny sa začínajú chystať na letnú sezónu.

Medzi takými krajinami je aj taká Malta. Je to malý ostrovný štát v Stredozemnom mori medzi Sicíliou a severnou Afrikou. Ja len dúfam, že sa do jedného mesiaca situácia neotočí a druhá vlna nedorazí naspäť do Európy a neprekazí mi opäť ďalší plán! Vyzerá to tak, že dlhšie obdobie budem opäť spoznávať európske krajiny.

4 2 hlasovaní
Hodnotenie článku
1 Komentár
Inline Feedbacks
View all comments

Malta je veľmi krásna – historická ❤️

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
1
0
Chcem napísať komentár x
()
x