Mobilné aplikácie, ktoré ti môžu pomôcť pri plánovaní toho najlepšieho tripu

Si aj ty srdcom dobrodruh a rád cestuješ ? Tak potom určite zbystri pozornosť. Sú chvíle, kedy si nevieš dať rady a tvojim pomocníkom na ceste sa stáva smartfón.  

Ponúkam ti malý prehľad aplikácií, ktoré používam pri cestovaní ja a dosť často mi uľahčujú cestu či už mne osobne alebo keď cestujem s priateľmi.

Sú aplikácie, ktoré by si odporučil ? Sem snimi. Postni ich do komentáru, možno inšpiruješ a pomôžeš niekomu, kto sa chystá na trip.

AnyRate

Bezplatná aplikácia, ktorá ti pomôže s prepočítavaním cudzej meny. Ide o bezplatnú appku a dosť mi pomohla na Bali, kde 1€ je cca 6000IDS. Stačí ísť len do susedného Maďarská a si stratený v tak veľkých číslach.  Čo je tiež super je, že si ju môžeš v iPhone nastaviť do widgetov úvodnej obrazovky a mať ju hneď po ruke.

Aplikácia ma aj veľmi pekný dizajn a jednoducho sa ovláda, čo je super. Čo je smutné, vývojári aplikáciu nenaprogramovali aj pre zariadenia s Androidom, a tak pridávam na stiahnutie podobnú aplikáciu 🙂 

Splitwise

Cestuješ s partiou ?

Nechaj, potom mi dáš… Toto ubytko zaplatím ja, potom mi dáte peniaze… Nemám drobné zober mi to, potom ti dám…

No a po týždňovom tripe nastane chaos, kto je komu čo dlžný a už ani ty sám si nespomínaš čo všetko si platil. No a preto tu je aplikácia Splitwise, ktorú mi ešte na Cypre poradil kamarát. O čo ide ? 

Celá tvoja cestovateľská svorka si stiahne do mobilu túto aplikáciu a vždy keď niekto niečo zaplatí za niekoho iného, jednoducho to zapíše do aplikácie a nebudeš si musieť pamätať komu si čo dlžný, keďže aplikácia to za cely výlet sčíta a vytvorí ti cenník. Ak platíš napríklad vstupné z celej partie iba 3 kamarátom, jednoducho zadáš sumu a týchto 3 kamošov označíš. Tá suma sa medzi 3 ľudí rozráta.

A ešte veľmi zaujímavá vec je, že aplikácia je tak inteligentná, že ak si napríklad dĺžny 10€ kamarátovi a on je 10€ dlžný kamoške, aplikácia jednoducho tieto tvoje peniaze posunie hneď kamoške. 

Booking

Aplikáciu Booking asi moc predstavovať nemusím. No pre tých, ktorí o nej počujú prvý krát, napíšem pár viet. Jednoduchý spôsob ako rýchlo a pár klikmi zarezervuješ ubytovanie. Ubytovanie je možné vyplatiť hneď kartou alebo až na mieste hotela/hostela. Pri častom využívaní získavaš rôzne zľavy či už 15% za ubytovanie, raňajky zdarma a začleňuješ sa do klubu Genius.

Ak cestuješ tak ako ja, že ubytovanie niekedy riešiš na poslednú chvíľu alebo niekedy len pár hodín pred ubytovaním, tak túto aplikáciu musíš mať jednoducho v mobile.  

Airbnb

Opäť aplikácia, ktorá ti zabezpečí strechu nad hlavou. No v tomto prípade ide o aplikáciu, ktorá ponúka aj zdielané ubytovanie. Jednoducho zdielaš domácnosť s človekom, ktorý tam býva a prenajme ti izbu na pár nocí. Je to v poslednej dobe veľmi moderný a lacný spôsob nocľahu. Pri tejto aplikácií odporúčam  objednať si ubytovanie čo najskôr, kedže deň či pár hodín pred tým ako sa chceš ubytovať  ti to jednoducho domáci nemusí potvrdiť. Skúsenosť z Cyprusu. V tej chvíli nás zachránil Booking.

TripAdvisor

Veľmi spoľahlivá aplikácia pre tých, ktorí vyrážajú do neznámej krajiny. Nachádzajú sa tu milióny miest, ktoré ľudia navštívili, pofotili, okomentovali. Vieš si vytvoriť profil a naplánovať si cestu. Je dosť pravdepodobné že miesto, ktoré sa rozhodneš navštíviť už niekto navštívil a dozvieš sa, že sa len kúsok odtiaľ nachádza pokojná pláž, o ktorej málokto vie alebo že na miesto, ktoré si chcel v piatok ísť je kvôli sviatku zatvorené. Napríklad Izrael 🙂 Opäť vlastná skúsenosť.

Takže sťahuj appku a pridaj ju medzi ostatné do zložky dobrodruha. 

Roadtrippers

Plánuješ najbližší trip precestovať autom? Potom tu je dobrý tip na appku, ktorá ti ho jednoducho celý naplánuje. Zadáš miesto odchodu a príchodu a všetky zaujímavé miesta v okolí ti aplikácia ponúkne. Reštiky, zaujímavosti, história, pamiatky, prírodne krásy alebo disco kluby. Na stránke Roadtrippers.com si taktiež do súradníc môžeš zadať koľko kilometrov si maximálne ochotný zísť z cesty a následne ti aplikácia ponúkne zvolené miesta. Aplikácia nie je momentálne prepojená s GPS a tak je potrebné si všetko vopred naplánovať. 

Google Maps

Google Maps nie sú už len také obyčajné mapy. Fungujú offline, čo je dobré ak sa nachádzaš v štátoch mimo Európskej únie, kde platia roamingové poplatky. Google maps sú prepojené vo väčšine miest s hromadnou dopravou, čiže si jednoducho môžeš pozrieť odkiaľ ti ide autobus alebo kde je najbližšia stanica metra. Taktiež appka spolupracuje s uberom alebo inými taxi službami v tom konkrétnom meste, v ktorom sa nachádzaš.

WiFox

Poznáš ten pocit, keď priletíš na letisko a v rýchlosti potrebuješ zistiť nejaké info ? 

WiFox priebežne aktualizuje mapy wifi hesiel na letiskách a halách po celom svete. Na zobrazenej mape klikni na ľubovoľnú wifi ikonku, kde je dostupná informácia o bezdrôtovom pripojení a pomocou tlačidla si skopíruj heslo do schránky. Mapa je dostupná bez pripojenia (ak máš stiahnuté už vyššie spomenuté mapy Google), takže počas cestovania môžeš používať aplikáciu WiFox bez pripojenia na internet.

Ide o platenú aplikáciu.

Storybeat

Toto len taká perlička na záver. Dosť ľudí sa pýta ako som dostal hudbu do svojich príbehov na Instagrame. Tak tu je aplikácia, ktorá oživí vaše stories, nakoľko stále Instagram nepodporuje hudbu v našom regióne. 

Aplikácia je bezplatná. Ak si vytvoríš príbeh a vložíš doň hudbu, bude sa ti aj zobrazovať názov pesničky. No ak sa rozhodneš si prehrať reklamu, tento názov zmizne 🙂 

Tak a môžeš veselo vytvárať zaujímave storie z ciest s pekným podmazom.

0 0 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x