Photo by: Christine Wehrmeier on Unsplash

Naše kroky tentokrát smerujú na ostrov bohov Bali

PRÁVE ČÍTAŠ BLOG Z BALI: PÁR DNÍ PRED ODLETOM

Hlavným mestom ostrova je  Denpasar ležiaci na juhu ostrova. Sem smeruje aj naša cesta. Ostrov Bali má celkovú rozlohu cez 5 632 km², na šírku asi 153 km a na dĺžku cca 112.

Celkovo sa skladá zo siedmich provincií: Badung, Bangla, Buleleng, Denpasar (mesto), Gianyar, Jembrana, Karangasem, Klungkung, Tabanan a mesta Kota.

Moje kroky tentokrát smerujú do krajiny prezývanej aj ostrovom bohov. Spomedzi sedemnásťtisíc indonézskych ostrovov patrí Bali k tým turistami najviac navštevovaným. Ponúka všetko, čo dobrodruh vyhľadáva. Od rôznych hinduistických pamiatok po aktívne vulkány, čarovné prírodné bohatstvo, ktoré jej môžeme len v tichosti závidieť. Teším sa na kuchyňu a domácich ľudí, ktorí sú vraj veľmi priateľskí. Opäť sa snažíme spojiť s niekým z miestnych, aby sme si toto dobrodružstvo spestrili. Predsa ideme objavovať a spoznávať a chceme vidieť a zažiť toho čo najviac.

Ako inak, pôjde o výlet bez cestovky a spoločne s partiou, s ktorou som navštívil Maroko či Izrael. Už koncom mája odlietame z londýnskeho letiska Heathrow, takže pomaly pripravujeme strategický plán. 

Miesta ktoré by sme radi navštívili či hotely, kde strávime prvé dni. Potrebujeme vyriešiť problém ako sa budeme prepravovať ostrovom na rôzne miesta,  preto sme sa poistili medzinárodnými vodičskými preukazmi. I keď všetko nechávame na náhodu, prvé dni po náročnom lete cez pol planéty, ktorý bude trvať s prestupom viac ako 23 hodín sme sa rozhodli si zabezpečiť nocľah. 

Odlet sa pomaly blíži a ja sa toho dňa už neviem dočkať. Verím, že mňa a mojich priateľov budeš na ceste za ďalším dobrodružstvom sledovať. Vidíme sa 30. mája.

Bol si už na Bali ? Je tam nejaké miesto, ktoré by si nám určite odporúčil ? Je niečo na čo si máme dať pozor ? Budem rád, ak mi pred mojou ďalšou cestou do neznáma poradíš 🙂

TRIP NAPRIEČ OSTROVOM BALI MÁ 8 ČLÁNKOV

5 1 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x