Photo by: Clem Onojeghuo on Unsplash

Olivová farma ponúka všetko pre milovníkov olív a dokonca ešte viac

PRÁVE ČÍTAŠ BLOG Z CYPRUSU: 1/2

Okrem krásnych pláži a priezračného čistého mora, ponúka Cyprus aj malú špecialitku v podobe olivových sadov. Skôr ako sme sa rozhodli hlbšie spoznať zákutia ostrova sme jeden takýto sad navštívili. Olivová farma Terra Oliva bola založená v roku 2001 rodinou Sophocleous.

Nachádza sa v malebnej horskej dedinke v blízkosti jednej z najobľúbenejších turistických trás Cypru, ktoré vedú ku kláštoru Machairas, v oblasti obce Lefkara, ktorá je súčasťou regiónu Larnaka. Pozemok je otvorený pre všetkých návštevníkov, ktorí si môžu vychutnať túru po krásnom zelenom prostredí. Už pri príchode nás vítala milá pani, ktorá nám spravila sprievodkyňu sadom. 

Mali sme možnosť vyskúšať čisté organické produkty z olivového oleja. Nie som milovníkom olív a vedel by som si život bez tohto druhu pokrmu predstaviť, no nedalo mi neochutnať tieto špecialitky vo veľkom špecializovanom obchode, ktorý sa nachádza priamo na tomto mieste. Je možné si tu kúpiť bio produkty vyrobené z olív, ktoré sa pestujú na rozsiahlom pozemku.

Všetko toto sme sledovali v čase, kedy slnko zapadalo za kopce, ktoré sa nachádzali pred nami. Je to pekné miesto na oddych a relaxáciu. 

Podobných sadov ponúka Cyprus hneď niekoľko, nakoľko sa tu olivy pestujú na každom kroku. Pri dlhšom pobyte odporúčam aspoň jeden navštíviť, napríklad aj tento. 

Prídu si na chuť aj takí ako ja, ktorým olivy nič nehovoria. Rôzne džemy či sladké nátierky od čokoládovo-olivovej až po marcipánové vám určite prídu na chuť 🙂 A všetko môžte pred kúpou ochutnať.

Verte či nie, s prázdnymi taškami v ruke či s prázdnymi žalúdkami neodídete.

TRIP JUŽNÝM CYPRUSOM MÁ 2 ČLÁNKY

0 0 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x