Prísne kontroly pri odchode z Izraela. Stačilo málo a pobyt by sme si predľžili o pár dní navyšše

PRÁVE ČÍTAŠ BLOG Z IZRAELA: DEŇ šiesty

Nášmu výletu sa blíži koniec a tak sme posledný deň v Eilate vrátili auto a vydali sa autobusom na letisko. Z rôznych článkov sme sa dozvedeli, že sa máme pripraviť na prísne kontroly. Čakalo nás ich celkovo asi päť.

Na prvej kontrole sa nás pýtali na dôvod návštevy, s kým sme cestovali či v akom hotely sme spali. Bol to taký menší krížový výsluch. Musel som prstom ukázať s kým som cestoval.

Ďalej sme prešli na batožinovú kontrolu, kde sa práve pokazili stroje. To nám veru nehrá do kariet. Sme nervózni z toho, že o 20 minút nám ide let a my stále máme pred sebou ďalšie kontroly. Pred nami uprednostňovali odlety  do krajín, ktoré už mali odletieť a tak sme stále čakali v tlupe ľudí s nádejou, že nezmeškáme ten svoj.

Prechádzame na ďalšiu kontrolu. Stroje spojazdnili a tak sme bez problémov prešli ďalšou časťou.

Počas tretej kontroly, mi z topánok berú vzorky a kontrolujú mi batoh a elektroniku. Niektorých si dokonca vytipujú a musia ukázať, ktorý pracovník s nimi robil prvú krížovú kontrolu plnú otázok.

Tak a tu som sa s ostatnými mojimi spolucestujúcimi a priateľmi rozdelil. Bol tam chaos, niektorí ešte stáli pred kontrolou a nás, poniektorých už hnali do lietadla. Máme tu priateľov, bez nich neodídeme, hovoríme pracovníčke letiska. Našťastie sa postarala o to, aby sme sa všetci navzájom počkali a nestalo sa to, že niekto z nás neodletí domov. Prednostne sme spolu prešli cez ďalšiu vízovú kontrolu. 

Odprevadila nás k východu, kde nás následne ďalší pracovníci stopli a oznámili nám, že je neskoro. Lietadlo je pripravené odísť…

Boli sme poslední 6 pasažieri. Lietadlo už nemalo dokonca ani schody pri trupe, po ktorých by sme doň nastúpili. Pohľady nám zamrzli…

Nezostávalo nám nič iné iba rýchlo konať. Od predĺženia si pobytu v Izraeli nás delili len minúty. Opäť prichádza pracovníčka letiska, ktorá nás sem doviedla a vraví niečo do vysielačky. Má pre nás dobré správy.

K lietadlu privezú schody, máme chvíľu počkať a bezpečne nastúpiť do lietadla. 

A predsa ideme domov.

TRIP NAPRIEČ IZRAELOM MÁ 5 ČLÁNKOV

0 0 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x