LUXUS NAZÝVANÝ

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

MY STORY

splnil som si ŠTUDENSKÝ SEN

Keď som prvý krát videl v televízií Dubaj, vedel som, že toto mesto musím raz vidieť. Bolo to dávno… Za ten čas, krajina postavila už viac ako 400 mrakodprapov a vytiahla k nebesiam najvššiu budovu sveta. 

Spomínam si ako som všetkým rozprával, že raz pôjdem do Dubaja. Vtedy pre nich a dokonca aj pre mňa nepredstaviteľná predstava. Kde na to zoberieš peniaze? No a je rok 2019, dostupnosť lacného cestovania a otvoreného sveta! Už nemusíš byť milionárom aby si precestoval Dubaj a Abu Dhabi! 

Abud Dhabi Mário

Balím kufor

CESTUJEM DO EMIRÁTOV

PAS / VÍZA

Od 22. marca 2014 nám do SAE postačí platný pas, nakoľko sa zrušila vízova povinnosť. Pozor si daj ale na pečiatky, ktoré by ti mohli zabrániť vstup do krajiny, ide napríklad o pečiatku Izraela.

COVID19

Od 25. marca 2020 došlo k uzavretiu medzinárodných letísk a od 6. apríla 2020 prevádzkujú letecké spoločnosti Emirates a Etihad v obmedzenom režime len lety do niektorých vybraných krajín. Okolité krajiny SR tam nepatria.

kontakt na Veľvyslanectvo SR

Embassy of Slovakia in Abu Dhabi

+971 26817705

emb.abudhabi@mzv.sk

Jediná cesta, ktorú budete ľutovať je tá, na ktorú sa nevydáte.
Denise Griffin

#MadeByStory

-blog-

BLOG Z DUBAJA

Global Village v Dubaji ti pomôže v jeden deň spoznať viac ako 20 krajín sveta

Objednávam taxi z hotela a smerujem po ceste Sheikh Mohammed  Bin Zayed Road do Globálnej dediny. Mám to štastie, že som Dubaj navštívil v “chladnejšom” období a mám tu možnosť toto miesto navštíviť. Otvorené je od novembra do apríla, ostatné mesiace v roku je žiaľ dedina zatvorená.  

BLOG Z DUBAJA

Pár kilometrov od luxusných budov, nájdeš starodávny Orient Dubaja. Nenechaj si ho újsť!

Čo si predstavíš, keď sa povie Dubaj? Hneď si predstavíš elegantné presklenné budovy ťahajúce sa do výšky, luxusné autá, hotel v tvare plachetnice, umelo vytvorené ostrovy v tvare palmy alebo bohatých šejkov v bielych dišdaš-och¹. Áno, toto je v skutočnosti Dubaj! Prvá zmienka pochádza ešte z roku 1095,…

ALL INCLUSIVE 900€

900€

Cena je orientačná- ALL INCLUSIVE, bez spoznávacích zájazdov

  • Letenka
  • Stravovanie
  • Ubytovanie ****
  • Taxi a Metro
  • Viac ako 8 turistických miest

ČO STOJÍ DUBAJ?

Keď som videl Dubaj v televízori po prvý krát, povedal som si, že toto mesto musím raz vo svojom živote navštíviť. Zamestnám sa a našetrím si na to peniaze, určite to tam bude drahé!… A tak po viac ako desiatich rokoch túžiac už len pri pohľade na fotografie či dokumenty navštíviť emiráty sa mi to podarilo.

#DobreVedieť

-TIPY A RADY PRED CESTOU-

ZAUJIMAVOSTI

10 zaujímavostí o Spojených arabských emirátov

Emiráty, mestá prepychu a luxusu! Emirát, Dubaj momentálne najrýchlejšie rozrastajúce sa mesto na svete. Prečítaj si pár zaujímavostí o krajine ležiacej na pobreží Perzského zálivu, patriacej do federácie siedmych arabských emirátov. Krajine, ktorá patrí medzi najbohatšie krajiny sveta.

ČO VIDIEŤ V DUBAJI?

Dubaj! Jeden z najobľúbenejších cieľov turistov v arabskom svete

Dubaj! Najrýchlejšie rozrastajúce sa mesto na zemi. Pred pár rokmi sužovalo toto územie púšť. Dnes? Dnes tu stojí viac ako 400 mrakodprapov, vybudované dialnice, jazerá, parky, fontány, zábavné a obchodné centrá a najvyššia budova sveta.

ČO VIDIEŤ V ABU DHABI ?

Hlavné mesto Abu Dhabi. Luxusný emirát na pobreží Perzského zálivu

čekni videa
© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené