Spojené Arabské Emiráty

#srdcomdobrodruh

Zbaľ batoh, Skúmaj, snívaj, objavuj!

SPOJ SA SOMNOU NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

EMIRÁTY

Keď som prvý krát videl v televízií Dubaj, vedel som, že toto mesto musím raz vidieť. Bolo to dávno… Za ten čas, krajina postavila už viac ako 400 mrakodprapov a vytiahla k nebesiam najvššiu budovu sveta. 

Môj BLOG Z CESTY

DUBAJ

Global Village v Dubaji ti pomôže v jeden deň spoznať viac ako 20 krajín sveta

Objednávam taxi z hotela a smerujem po ceste Sheikh Mohammed  Bin Zayed Road do Globálnej dediny. Mám to štastie, že som Dubaj navštívil v “chladnejšom” období a mám tu možnosť toto miesto navštíviť. Otvorené je od novembra do apríla, ostatné mesiace v roku je žiaľ dedina zatvorená.  

ZAUJÍMAVÉ ČLÁNKY

ČO VIDIEŤ V ABU DHABI ?

Hlavné mesto Abu Dhabi. Luxusný emirát na pobreží Perzského zálivu

ZAUJIMAVOSTI

10 zaujímavostí o Spojených arabských emirátov

Emiráty, mestá prepychu a luxusu! Emirát, Dubaj momentálne najrýchlejšie rozrastajúce sa mesto na svete. Prečítaj si pár zaujímavostí o krajine ležiacej na pobreží Perzského zálivu, patriacej do federácie siedmych arabských emirátov. Krajine, ktorá patrí medzi najbohatšie krajiny sveta.

ČO VIDIEŤ V DUBAJI?

Dubaj! Jeden z najobľúbenejších cieľov turistov v arabskom svete

Dubaj! Najrýchlejšie rozrastajúce sa mesto na zemi. Pred pár rokmi sužovalo toto územie púšť. Dnes? Dnes tu stojí viac ako 400 mrakodprapov, vybudované dialnice, jazerá, parky, fontány, zábavné a obchodné centrá a najvyššia budova sveta.

ČO STOJÍ DUBAJ?

Aký rozpočet si pripraviť do Dubaja ?

Keď som videl Dubaj v televízori po prvý krát, povedal som si, že toto mesto musím raz vo svojom živote navštíviť. Zamestnám sa a našetrím si na to peniaze, určite to tam bude drahé!… A tak po viac ako desiatich rokoch túžiac už len pri pohľade na fotografie či dokumenty navštíviť emiráty sa mi to podarilo.

Videá z ciest