Street Food v Madride či prvá skúsenosť zdieľania domácnosti cez Airbnb

Cez Airbnb som už ubytovanie riešil. Viem, že ide o ubytovanie typu zdieľania spoločnej domácnosti, ale môj zážitok z Madridu bol tentokrát iný. Bol iný ako po iné tripy riešené cez Airbnb. Predĺžený víkend pri spoznávaní mesta som strávil v byte manželského páru s dvomi malými deťmi v školskom veku. Bolo to niečo nové a zvláštne…

Cestujem autobusom na bratislavské letisko pohodlným Regiojetom a rozmýšľam, či sa mi už niekedy stalo to, že mi nevyšlo počasie. Aplikácia počasia mi na iPhone ukazovala v Madride chladných 10 stupňov a dážď. Nie je to nič príjemné, keď si predstavím, že budem v daždi behať ulicami a do toho mi bude fúkať studený vietor. Snáď to nebude až také zlé ako si predstavujem.

Na letisku sa stretávam s mojou cestovateľskou parťáčkou Michaelou a kamarátom Martinom, ktorý síce snami neletí ale stihol do nás kopnúť 2 či 3 bacardi, aby sa nám lepšie cestovalo.  Tak aj bolo, zaspal som a zobudil sa asi hodinu pred pristávaním. 

Slnko skryté za mrakmi. Na krátky rukáv to veru nebude. Nevadí, hlavne nech neprší. Teraz sa musíme dostať z letiska, ktoré je vzdialené asi 20km od Madridu. Kupujeme lístok na ľuďmi prepchaté metro a pomaly sa blížime k centru mesta, ale ozaj pomaly, nakoľko sme pár krát poblúdili.

Ako som už v úvode spomínal, ubytovanie sme riešili cez Airbnb a po mojich predchádzajúcich skúsenostiach sme buď domáceho ani nevideli alebo nám poukazoval priestory a kade tade zdupkal preč. No teraz to bolo iné, tá žena sa nikam nechystá, zostáva tu snami… No toto bude zaujímavé. Dostali sme izbu a kúpelňu, ostatné priestory boli spoločné alebo skôr len kuchyňa, kedže do iných častí bytu sme nechodili.

Po pár hodinách ako sme sa ubytovali, počuť štrngot kľúčov a zvuk pribuchnutia dverí. Prišli deti s otcom. Super, ďalší ľudia 😂

Čakajú nás 2 dni blúdenia mestom. Večer sme si na mape vyznačili miesta, ktoré navštívime prvý a ktoré druhý deň. Zajtra hlásia pršať, ale v nedeľu by malo byť už pekne a občas vykuknú aj lúče slnka, preto aj podľa toho určujeme trasu.

V Madride sa nachádzajú veľmi pekné parky a zväčša sa v nich nachádza aj nejaký historický monument. Najznámejšie parky sú El Retiro Park, Sabatini Gardens, Campo del Moro Gardens, West Park, Parque Emperatriz María de Austria…

Medzi pamiatky, ktoré určite treba navštíviť a vidieť patria napríklad Royal Palace of Madrid, Plaza Mayor, Museo del Prado, Puerta del Sol, Catedral de la Almudena, Puerta de Alcalá, Palacio de Cristal, Malasaña

Madrid je mesto, ktoré sme stihli prejsť za jeden víkend ľavou-zadnou. V nedeľu nám počasie prialo viac ako predchádzajúce dni a tak sme sa rozhodli prejsť parky  a navštívili sme street food, ktorý nám odporučila majiteľka bytu, u ktorej sme bývali.

Víkendové putovanie za street foodom sme prešli najskôr obrovským blším trhom Rastro, ktorý ťa zavedie uličkou La Latina do centra tohto lacného pouličného stravovania sa.  Skús napríklad Tostadas, je to veľký kus chleba s rôznymi prísadami na vrchole s rôznorodými polevami vrátane kreviet, zeleniny, chobotnice, húb či džemu.

Čo všetko treba vidieť a navštíviť v Madride sa dozvieš v článku, ktorý pripravujem 🙂 

O pár týždňov smeruje moja cesta opäť do Španielska, tentokrát do Barcelony, na ktorú sa teším a cez letné mesiace párty ostrov Ibiza. 

0 0 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x