Photo by: Andreas NextVoyagePL on Unsplash

Ten kto si na Santorini neodfotil západ Slnka, akoby tam ani nebol

PRÁVE ČÍTAŠ BLOG ZO SANTORINI: 2/3

Najlepšie riešenie ako sa prepravovať ostrovom je buď štvorkolka alebo auto. Je tu dosť spoločností, ktoré túto možnosť ponúkajú. My sme využili možnosť požičiať si auto.

Ubytovanie sme riešili cez booking a vybrali sme si Firu. Hlavné mesto ostrova.

Prvú noc sme strávili na pláži, kde sme si vychutnali východ slnka a taxíkom smerujeme do mesta Fira, kde si máme vyzdvihnúť auto. Na miesto určenia, ako nám ukazuje mapa, sme dorazili o hodinu a pol skôr. Hodina v tomto stave, v ktorom sa cítim po “spánku” na pláži, je ako celá večnosť. 

Nezostáva nám nič iné iba čakať a čakať a čakať a zaspať 🙂 …

Hurááá, konečne sme sa ubytovali. Netrvalo dlho a skončili sme v bazéne, kde sme sa ovlažili. Ubytovanie bolo bielo modrej farby ako väčšina domčekov na ostrove. 

Vykúpaní berieme auto, je približne 12 hodín a my vyrážame na obed do Firy, ktorá je kúsok cez ulicu. Vlastne ostrov je taký malý, že mi všetko prišlo len tak cez ulicu 🙂  Parkovanie bolo úplne bezproblémové (5 €), čo nám aj vyhovovalo, aby sme stihli prejsť mesto a vychutnali si západ Slnka v meste Oia. Kúsok od mesta Fira.

Oia je vychýrená oblasť, takže nebola núdza o fotiacich sa turistov na každom kroku, v úzkych uličkách, pri  jaskynných domoch a na malých námestiach, kde davy ľudí nakupujú suveníry u miestnych obchodníkoch. 

V letných mesiacoch určite odporúčam voľnejšie oblečenie, kedže celý čas na  ostrov dopadajú slnečné lúče a nie je možné sa skryť v chládku alebo pod stromom, tých je tam minimum. V  meste Oia sa nachádza veľa obchodov s rôznymi suvenírmi. V podstate sme išli celý čas po jednej uličke, až sme prišli na koniec. Na koniec, kde sme si vychutnali západ slnka.

Čo sa týka suvenírov, pohybujú sa tu ceny v prijateľných hodnotách. Za magnetku zaplatíte približne 2-3€.

Ak nie ste ubytovaní v niektorých z hotelov, ktoré môžete vidieť na fotografiách, tak sa jednoducho do týchto miest nedostanete. Väčšinou je sprístupnená len jedna ulička pre turistov. Veľa ľudí si totiž myslí, že môže pobehovať medzi tými domčekmi a uličkami. Cestičky sú úzke, preto pre pohodlie ubytovaných, tam jednoducho nesmú vstupovať tí, čo tam nemajú čo robiť. Popravde, väčšina domov patrí Grékom, ktorí ich prenajímajú.

Nechať si újsť západ slnka by bola škoda. Na Santorini je to krása pozerať sa na zapadajúce slnko, z ktorejkoľvek časti ostrova, či už sa nachádzate v Oia alebo na druhej strane ostrova, v Akrotiri, či z baru vo Fire. 

Prvý západ slnka sme si vychutnali dnes v Oia a druhý v spomínanej Fire, z jedného z podnikov. Pekná scenéria sa naskytne aj z  PK Cocktail Bar. Po zapadnutí slnka je obloha ešte dlho rozžiarená červeno-oranžovou farbou, ktorá vytvára peknú scenériu.

Vo Fire je možnosť vyviesť sa na západ slnka lanovkou. Možností je viacero, či už zdolať asi 600 schodov, alebo sa odviezť na oslíkovi. Avšak najviac pohodlná je cesta lanovkou. Lanovka jazdí každých 20 minút a ponúka aj krásny pohľad na okolie.

My sme si tentokrát západ vychutnávali z baru s parádnym výhľadom, ako môžete vidieť vo videu. Sedieť, popíjať drinky, a trošku sa skryť pred teplom to bol náš zámer. A potom “spokojne” odísť so 130 € účtom… (Sorry Aďa, ale musel som to spomenúť :D)

Hovorí sa, že ten, kto si neodfotí západ slnka na Santorini, ako keby tam ani nebol. Ostrov Santorini má aj svoju dlhú vinársku tradíciu a vďaka vulkanickej pôde je chuť tunajšieho vína jedinečná. Či už ochutnáte biele Assyrtiko, či Nichteri alebo červené Mantilaria, či Mavrotragano, určite neoľutujete.

TRIP OSTROVOM SANTORINI MÁ 3 ČLÁNKY

2 3 hlasovaní
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x