TOP 8 najkrajších pláži Ibizy, po ktorých by si sa mal prejsť

Ak sa rozhodneš navštíviš súostrovie Baleáry na západe Stredozemného mora, určite si nenechaj újsť západ či východ slnka z nádherných pieskových pláží ostrova Ibiza. Ibiza nieje len párty ostrov plný mladých ľudí, ale je to miesto, ktoré ponúka oddych a relax aj pre rodiny s deťmi. My sme sa rozhodli ostrov navštíviť a cez deň tráviť čas na rôznych plážach obklopených borovicovými a píniovými hájmi a v reštauráciach, ktorých ostrov ponúka dostatok. No a naopak v noci sme skúsili pravý párty život o akom sa hovorí široko ďaleko. Najväčšie disko bary v Európe každým rokom ťahajú na ostrov viac a viac mladých ľudí.

POČASIE

Priemerná teplota sa na Ibize drží pri teplote 17 stupňov, ak pravdaže do priemeru nepočítame letné mesiace, kedy teploty vystúpia na 30 stupňové horúčavy. Najteplejšími mesiacmi sú Júl a August, kedy sa teploty pohybujú cez 30 stupňov. Mesiac pred letnou sezónou a po letnej sezóne sa teplota na ostrove pohybuje okolo 26 stupňov. Aj v tomto období je more teplé. Od októbra sa teploty začínajú znižovať na 22 stupňov až klesnú na približne 16 stupňov. Najstudenšími mesiacmi sú December a Január. Najlepšie obdobie na dovolenku pri mori je od Júna do Septembra.

DOPRAVA

Ako sa na Ibize dopraviť z bodu A do bodu B ? 

Najlepšia varianta je taxík. (My sme cestovali z hlavného mesta Ibiza do Cala Llonga vzdialeného cca 15 km/ 20min cesty a vyšlo nás to 26€). Ostrov je malý, no a preto sa viete z jedného bodu do druhého dostať za malú chvíľu. Taxi parkuje na letisku.

Ďalšou variantou je požičanie auta priamo na letisku. Ak máš v pláne precestovať ostrov, tak nerieš taxík, ale rovno zober auto z letiska. Nachádza sa tam veľa medzinárodných  požičovní. My sme mali auto (manuálna prevodovka) na 2 dni a vyšlo nás 130€. Treba rátať s tým, že na veľa miestach v hlavnom meste je problém s parkovaním. Takže treba mať trpezlivosť a hľadať voľné miesto. Pri plážach sú vždy parkoviská, niektoré free a niektoré platené. 

Skútre sú tiež veľmi obľúbené a myslím, že aj praktickejšie, no vždy treba rátať stým, že auto má 1 vodiča a zvezú sa aj ďalší 4-6 ľudia a kedže sme na párty ostrove v prípade skútrov sa musia obetovať viacerí, ktorí si odtrhnú alkohol od úst 🙂 Požičovňu skútrov nájdeš tiež hneď na letisku.

DOPLNKOVÉ INFORMÁCIE

º Ceny potravín v obchodoch sú ako u nás. Nevidel som žiadny veľký rozdiel v cenách pečiva, vody, sladkého alebo alkoholu. Ten je taktiež v supermarketoch za prijateľné ceny.

º Ak sa zo supermarketu presunieš do reštaurácií tak večera ťa vyjde na približne 16-20€. Pivo na pláži stojí do 4€. Corona 5€. Minerálna voda 2,50-3€.

º Ak sa rozhodneš zavítať aj do baru v hlavnom meste tak si priprav trošku vyšší budget. Za pozornosť určite stojí disco club Hï Ibiza, kde v letnej sezóne hrajú známi DJ. Len kúsok cez cestu sa nachádza Ushuaia Ibiza beach hotel, kde pod holím nebom a veľkým stageom zažiješ poriadnu párty. Program klubov si pozri na internetových stránkach. No tu si priprav 3x väčší budget ako kdekoľvek inde na Ibize. Vodka 20€ či fľaška čistej vody 12€.

No, ale kde inde by si zažil na toaletách ďalší DJ pult, ktorý bude hrať pritom ako ty… 

º Určite odporúčam navštíviť susedný ostrov Formentera

NAJKRAJŠIE MIESTA OSTROVA

KTORÉ PLÁŽE BY SI MAL URČITE NAVŠTÍVIŤ

Cala Bassa

Pláž Cala Bassa je obklopená zalesnenou oblasťou a pochváliť sa môže čistými tyrkysovými vodami a jemným svetlým zlatým pieskom. Cala Bassa je známa a obľúbená pláž v blízkosti mesta San António a z hlavného mesta autom približne 30 minút. Počas dňa si tu môžeš vychutnať čistý jemný piesok pod nohami, krištáľovo čistú vodu a nádherné prostredie. Ak máš počas celého kúpania hlavu pod hladinou, čaká na teba nádherné dno, na ktorom vynikajú skaly a morské riasy.  V blízkosti sa nachádzajú reštaurácie a bary. 

Cala d'Hort

Cala d’Hort je malá pláž s fantastickým výhľadom na tajomný ostrov Es Vedra, ktorý sa dramaticky zdvíha z mora len niekoľko stoviek metrov od pobrežia. Samotná pláž je piesočnatá na jednej strane a kamienková na druhej strane. V lete je mimoriadne populárna.

Je obklopená útesmi a nachádza sa na konci strmej cesty. V rušných hodinách je cesta kvôli počtu zaparkovaných áut a skútrov znížená na jednu dráhu, takže po náročnom dni opaľovania choď čo najskôr, aby si sa vyhol dlhej prechádzke do kopca späť k svojmu autu!

Je to krásna pláž aj na surfovanie. K dispozícii je tiež malý butik otvorený v letnom období pri predaji značkového plážového oblečenia.

Tip: Navštív túto pláž v lete a sleduj okúzľujúci západ slnka.

Cala SaladA

Nachádza sa v San Antoniu a je to prekrásna zátoka, ktorá sa skrýva medzi skalami. Ľudia sú často porozliezaní po skalách, ktoré oddeľujú Cala Salada a susedné Cala Saladita. Pláž nie je bežne navštevovaná turistami, čo z nej robí ideálne miesto napríklad pre prenájom plachetníc na Ibize. 

Voda je nádherne čistá, plytká a ideálna na kúpanie. Dobre vyšliapané chodníky vedúce do kopcov sú obľúbené pri prechádzkach po tejto nedotknutej oblasti.

Cala Llonga

Veľmi populárna zátoka pre rodiny s deťmi, hlavne v letnej sezóne. Krásnu piesočnú, tichú pláž s dlhým vstupom do mora ocenia hlavne rodičia detí. Vo večerných hodinách počas sezóny sa pláž mení na tanečný parket. V týchto miestach kotví trajekt, ktorý ťa za 30€ dopraví na susedný ostrov Formentere.

Cala Conta

Krištáľovo čistá voda a nádherný piesok. Z pláže Cala Conta máš nádherný výhľad na malé ostrovčeky rozmiestnené v blízkosti pobrežia.

Čakajú tu na teba rôzne bary a reštaurácie, kde si môžeš vychutnať tradičné jedlá tejto oblasti a vziať so sebou pekný suvenír z Ibizi. V hlavnej sezóne je pláž veľmi populárna, takže príď buď skoro ráno alebo neskôr popoludní

Cala Conta je tiež jednou z najlepších pláží, z ktorých sa dá zachytiť západ slnka. Davy ľudí sa tu zhromažďujú či už na súši alebo si výhľad doprajú v jednej zo zakotvených jácht a sledujú oblohu sfarbujúcu sa do rôznych odtieňov farieb.

Sa Caleta beach

Východne od Cala Jondal a úspešným zdolaním nespevnenej prístupovej cesty sa nachádza malá pláž Sa Caleta , nazývaná tiež Es Bol Nou, v úplne krásnom prostredí. Táto piesočná pláž má veľmi plytkú priezračnú vodu, vďaka čomu je ideálna pre rodiny s deťmi a mladšie deti. Táto pláž je tiež skvelým miestom na šnorchlovanie. Pláž je obklopená červenými útesmi a je miestnymi ľudmi veľmi obľúbená.

Sol d'en Serra

Zamier do mesta Cala Llonga, choď okolo hlavnej pláže (Cala Llonga) a na konci odboč doprava smerom po neobývanej ceste, ktorá vedie k veľmi inšpiratívnej plážovej zátoke Sol d’en Serra.

Samotná pláž je malá, skalnatá, v trochu otvorenej zátoke, kde sa vo vodách popasuješ so silnejším prúdom. takže pláž nie moc vhodná pre deti. Bar Amante nachádzajúci sa vyššie nad úrovňou mora dohliada na okolie lehátok a postará sa o donášku kokteilov.

Z útesu nad plážou a reštauráciou sa naskytá fantastický výhľad na more a južné pobrežie ostrova Ibiza.

Cala Vadella

Keď pomaly zostupuješ do malebnej zátoky Cala Vadella, naskytne sa ti nádherný výhľad na more a peknú pláž. Obklopená je borovicovými kopcami, ktoré sú tiež ideálne na dlhé prechádzky.

Zátoka je domovom malého letoviska Cala Vadella , obľúbeného medzi rodinami a pármi, ktoré si vychutnávajú pokojné prostredie. Veľká, široká pláž z jemného bieleho piesku zľahka stúpa do plytkých vôd blízko pobrežia. Pláž je ideálna pre zábavu a hry s deťmi. Krištáľovo čistá voda je ideálna na kúpanie a šnorchlovanie. V okolí sa tiež nachádza škola potápania.

0 0 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x