Trip na okúzlujúce Ouzoud Falls, kde nám spoločnosť robili makaki berberské

PRÁVE ČÍTAŠ BLOG Z MAROKA: DEŇ DRUHÝ

Pred nami nový deň. Vodič nás už netrpezlivo čaká vo vestibule a my do seba hádžeme posledné kúsky raňajok a pravdaže čaj. Ten je zvykom piť neustále, teda pokiaľ nieje obdobie ramadánu. V tomto období môže moslim jesť či piť vodu až po západe slnka, následne po východe slnka treba znova dodržiavať pôst nazývaný Saúm. My sme si spoznávanie Maroka vybrali zrovna v tomto období.

Opúšťame ubytovanie a všetko naokolo je kľudné. Stretávame pár ľudí či miestnych obchodníkov, ktorí pomaly otvárajú svoje obchody. Taká malá Miletička 🙂

Čaká nás 150km cesta mikrobusom…

Je neskutočné teplo, takže sa tešíme ako sa trošku schladíme pri vode a skryjeme sa pred lúčmi medzi stromami. Spolu s nami sa vybrala aj partia španielskych občanov, ktorých sme ani moc neregistrovali, teda pokiaľ si jedna z nich nenarazila hlavu o dopravnú značku 😀 Ale to je vedľajšie 🙂

A vlastne nie je, tak tam s tou hlavou vrazila, že sme nevedeli či sa máme smiať alebo ju ratovať. Veď tú značku musel vidieť aj slabozraký… Pravdaže, keď sme sa uistili, že je v poriadku, spolu s ňou sme sa neudržali a chytili záchvaty smiechu.

Vodopád má 100 metrov, najlepšie je dostať sa až úplne pri miesto, kde dopadá mohutným nárazom. My sme sa rozhodli využiť loďku a dostať sa ešte bližšie a trochu sa ovlažiť. Bolo možné sa vo vode aj vykúpať, ale s tým sme akosi nerátali a tak sme neboli na to pripravení. Na mieste sa nachádzali reštaurácie a malý miestny obchodníci či deti predávajúce oregano, ktoré nám boli v pätách celú cestu. 

Dostávame sa na miesto, kde žijú makaki berberské, teda jednoducho opice. Mohli ste sa s nimi pofotiť a čo bolo najhlavnejšie, neboli nijak priviazané k svojmu pánovi. Boli to voľne žijúce tvory, pravdaže už akosi zvyknuté na turistov. 

Cestou domov sme všetci zaspali a zobudili sa opäť v rušnom starom meste Marakéšu. Tentokrát už bez veľkých ruksakov, ktoré pútali pozornosť na desiatky metrov. 

Už to nieje ako včera. Už sme si ako tak na ten rušný život domácich zvykli.

Lúčime sa s našim šoférom a opäť sa stretávame na streche s domácimi majiteľmi hostelu Kasbah, ktorý nás zahlcujú otázkami ako sa nám páčil výlet. Z moslimských mešít sa  ozývajú modlitby. Intenzívnejšie ako po iné dni, keďže je ramadán. Už aj na to sme si zvykli.

Sme neskutočne vyhladovaný, takže čakáme kým zapadne slnko a všetci sa spoločne navečeriame. 

Na ceste za nami je aj náš sprievodca Ilias, ktorý nás ráno zoberie na 3-dňový výlet naprieč Marokom. Na túto cestu sa nesmierne tešíme.

Do Marakešu sa ešte vrátime a to posledné dni nášho tripu, kedy plánujeme ubytovanie na okraji starého mesta a samozrejme, máme v pláne navštíviť najväčšie trhy Jemaa el Fna a mešitu Koutoubia.

TRIP NAPRIEČ MAROKOM MÁ 8 ČLÁNKOV

0 0 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x