Photo by: Marvin Meyer on Unsplash

10 najlepších pláži na ostrove Bali

Tisíce indonézskych ostrovov, to je nespočítateľné množstvo nádherných pláží obmývaných priezračnými tyrkysovými vodami. Vďaka tropickému slnku, čistým a teplým vodám sú pláže na Bali skvelým miestom na dovolenku.

Pozrime sa na najlepšie pláže na Bali:

Nusa Dua

Pláž hraničí s pobrežím letoviska Nusa Dua lemovanými upravenými trávnikmi a päťhviezdičkovými hotelmi. Pláže sú nielen dokonale čisté a pokojné, ale aj pobrežie je plné reštaurácií vhodných pre rodiny, športov a dokonca aj nákupného komplexu, takže je ideálnym miestom na strávenie príjemnej rodinnej dovolenky.

Nyang Nyang beach

Pláž Nyang Nyang sa často označuje ako „tajná pláž“ . Nachádza sa v oblasti Pecatu na južnom Bali pod zeleným kopcom. V oblasti polostrova Bukit je nespočetné množstvo pláží. Z Bingin do Padang Padang a Uluwatu. Jediným problémom je, že sú rovnako komerčné a preplnené, ako sú krásne.

Pláž Nyang Nyang sa však nepodobá žiadnym okolitým plážam v tejto oblasti. Je to jeden z najdlhších úsekov bieleho piesku (takmer 2 km) s doslova malou hŕstkou turistov.

Väčšina ľudí sa často pýta, či sa pláž nazýva Nyang Nyang alebo Nunggalan Beach? Táto časť pobrežia je rozdelená na dve pláže. Nyang Nyang na západnej polovici a Nunggalan na východnej polovici. Väčšina ľudí jednoducho označuje celý úsek ako pláž Nyang Nyang.

jimbaran

Táto dlhá, rozľahlá, mäkká pláž s bielym pieskom je známa nielen nádhernou scenériou (trblietavé piesky sa tiahnu celých 3 km), ale aj miestom, kde miestni rybári každé ráno predávajú svoje čerstvé ryby na  rušných trhoch. Ako centrum morských plodov na ostrove nie je žiadnym prekvapením, že tu nájdeš aj niekoľko miest, kde sa pri západe slnka koná večerné grilovanie rýb pozdĺž pobrežia. Reštaurácie sú tipické pre romantickú večeru, kde si pochutnáš na morských plodoch. Je to pokojné miesto od úsvitu do súmraku.

SUNAR BEACH

Pre pokojný oddych pri mori zamier do ospalého Sunaru. Okrem zdanlivo nekonečného úseku bieleho piesku je hlavnou atrakciou pláže Sanur pobrežná promenáda s dĺžkou viac ako 5 km. Táto oceánska cesta sa kriví okolo letovísk, plážových kaviarní, drevených rybárskych člnov a niekoľkých elegantných starých víl postavených pred desiatkami rokov bohatými vysťahovalcami. Sprav si prechádzku po móle so svojou rodinou/polovičkou alebo si požičajte bicykle- najlepšie skoro ráno, užijte si tak vychod slnka a nebude ešte tak páliť slnko.

suluban beach alebo Blue point beach

Ide o skyrú zátoku, kde sa voda ligoce tyrkysovými farbami. Ak sa chceš dostať k tomuto malému kúsku raja, budeš musieť prejsť dolu po schodoch z Uluwatu, cez mini jaskyňu. Pamätaj, že keď je príliv, je toto miesto na kúpanie neprístupné, takže si musíš skontrolovať čas prílivu. Pláž je vhodnejšia pre teenegerov ako pre rodiny s deťmi. 

Musíš prejsť približne 200 metrov od parkoviska a zostúpiť po schodoch dolu. Keď ideš po schodoch, uvidíš veľa kaviarní, stánky, ktoré ponúkajú jedlo a nápoje v kombinácii s krásou plážou Blue Point. Pôvodný názov tejto pláže je skutočne Suluban. V blízkosti pláže sa nachádza hotel s názvom Bluepoint Villas, takže Suluban je známy ako Bluepoint.

Pláž Karma

Tento luxusný a súkromný plážový rezort, ktorý je súčasťou nádherného letoviska Karma Kandara, prináša vibrácie prekrásneho stredomorského ostrova, spolu s davmi trendových svetových majstrov, ktorí hľadajú exkluzivitu v úplne elegantnom prostredí. More je dokonalým odtieňom azúrovej modrej a vhodné pre šnorchlovanie a vodné športy.

Padang padang

Pláž Padang Pláž Padang ponúka množstvo úžasných vecí, ako sú jedinečné- skalné jaskyne, odľahlé pláže a vlny svetovej úrovne, ktoré potešia surférov. Pláž Padang Pláž Padang sa nachádza na juhozápadnom pobreží polostrova Bukit v Uluwatu. 

Pokiaľ ide o jedlo a nápoje na pláži sa nachádzajú miestny predajcovia. Objednať  si môžeš čerstvé morské plody alebo miestne jedlo, ktoré naplní tvoj žalúdok.

Pláž je veľmi oblúbená a miestami niekedy aj preplnená turistami. Poobede sa tu začnú zbiehať autobusy a pláž sa začne zapĺňať turistami, ktorý tu zostanú až do večera a vychutnávajú si západ Slnka.

Canggu Beach

Pláže priamo na konci najrušnejšieho pásu v meste Canggu. Nachádzajú sa na vynikajúcom mieste a sú obklopené najpopulárnejšími a najznámejšími reštauráciami a barmi, ako napríklad „Old Man’s“ a „The Lawn“. Ak hladáš miesto s dobrou hudnou a barmy určite si píš oblasť Canggu na svoj zoznam!

Pláže sú nabité turistami a veľmi obľúbené vo večerných hodinách. Bali je raj pre surférov a aj tu sa nachádzajú pláže, kde budeš môcť ktoriť vlny Indického oceánu. 

Green Bowl Beach

Pláž Green Bowl Ungasan Bali sa dá stále klasifikovať ako prekrásna skrytá pláž s menším počtom turistických návštev.

Poloha pláže na Bali je na najjužnejšom mieste ostrova. Nachádza sa v dedine Ungasan, okrese South Kuta, Badung Regency. Poloha pláže Green Bowl tiež susedí s dvoma slávnymi plážami s bielym pieskom na južnom Bali. Rovnako ako pláž Pandawa v Kutuh a pláž Melasti v Ungasane.

Na pláž vedú schody ktoré je potrebné zdolať a následne zaplatiť cca 10 000 IDR domácim, ktorý sa starajú o čistenie pláže.

Semyniak

Ak sa nachádzaš na juhu ostrova a hľadáš relax spojený s barmi, kde hrajú dobrú hudbu a miešajú skvelé drinky, potom Seminyak Beach je tým pravým miestom. Pozdĺž tohto pôsobivého 5 km úseku zlatého piesku nájdeš plážové bary, päťhviezdičkové hotely a najlepšie reštaurácie len pár krokov od vĺn – nehovoriac o svetoznámych plážových kluboch vo všetkých hudobných smeroch. Seminyak Beach je sama o sebe prázdninová destinácia, začínajúca na okraji bláznivej oblasti Kuta, ktorá sa tiahne až k pobrežným rohom Canggu. 

4 1 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x