ZAUJIMAVOSTI

ZAUJÍMAVOSTI

ČO KOLUJE INTERNETOM

Vláda na Bali zakázala jednorázový plast

Tlak rôznych organizácií, ktoré bojujú za lepšie životné prostredie dopomohlo k tomu, aby vláda na ostrove Bali prijala zmeny, ktoré sa týkajú jednorázového plastu.

Táto veľmi obľúbená turistická destinácia v posledných rokoch zaznamenala problém s jednorázovým plastovým odpadom. Guvernér Wayan Koster verí, že zákaz pomôže znížiť enormné množstvo plastového odpadu vo vodách v okolí ostrova o 70 percent behom jedného roku. 

Zákaz sa týka všetkých dodávateľov a výrobcov. Zákaz zo začiatku roka platí v hlavnom meste Denpasar a mal by sa v priebehu pol roka 2019 rozšíriť aj do ďalších miest. Podľa denníka The Strait Times by sa malo v čo najkratšom čase pridať aj mesto na susednom ostrove Jakarta. Taktiež zvažuje, že podstúpi tento zákaz a odľahčí planétu o tony plastového odpadu. 

Ja dúfam a verím, že sa k Bali pridajú aj iné ázijské krajiny a jednorázový odpad sa zníži na minimálne množstvo. No viem, že to potrvá ešte pár rokov… Ale! Sme na dobrej ceste.

Svoj život napĺňajte zážitkami, nie vecami. Dôležité je mať príbehy, o ktoré sa môžete podeliť, nie veci, ktorými sa môžete predvádzať.

#srdcomdobrodruh

Zbaľ batoh, Skúmaj, snívaj, objavuj!

SPOJ SA SOMNOU NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH