CYPRUS

#srdcomdobrodruh

Zbaľ batoh, Skúmaj, snívaj, objavuj!

SPOJ SA SOMNOU NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

CYPRUS

Cyprus je tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Je rozdelený na Cyperskú republiku a odtrhnutím severnej časti ostrova vznikla Severocyperská turecká republika, ktorá však nie je medzinárodne uznaná. Ja som navštívil južnú časť ostrova.

Môj BLOG Z CESTY

CYPRUS: ČLÁNOK 1/2

Olivová farma ponúka všetko pre milovníkov olív a dokonca ešte viac

Okrem krásnych pláži a priezračného čistého mora, ponúka Cyprus aj malú špecialitku v podobe olivových sadov. Skôr ako sme sa rozhodli hlbšie spoznať zákutia ostrova sme…

CYPRUS: ČLÁNOK 2/2

Februárový trip autom cez všetky kúty slnečného Cyprusu

Práve som priletel domov z Dublinu a už aj prebalujem veci vo svojom batohu. Mením ich za nejaké jarné, ide sa na Cyprus, kde by malo byť cez deň príjemné slnečné počasie. Doma som sa zdržal asi iba 4 hodiny a smerujem naspäť do Bratislavy. 

ZAUJÍMAVÉ ČLÁNKY

JUŽNY CYPRUS

Cyprus- pamiatky,miesta a zaujímavosti južnej časti ostrova

Ostrov, rozdelený na Cyperskú časť – južná a  Tureckú časť – severná,  ponúka rôzne možnosti, ktoré si môžeš prečítať v tomto článku. Ja som sa rozhodol precestovať tú južnú, nakoľko som mal požičané auto a to by mohlo robiť menšie problémy pri prechádzaní z jednej časti ostrova na druhú. Nuž politická situácia a nevysporiadané vzťahy sa ťahajú od roku 1974 a v roku 1983, kedy tureckí Cyperčania vyhlásili samostatný štát severného ostrova za Severocyperskú tureckú republiku.

Videá z ciest