Viac ako 40 krajín sveta nebude musieť pred vstupom na Srí Lanku žiadať o víza. Je medzi nimi aj Slovensko ?

Vláda na Srí Lanke v utorok vyhlásila, že pre viac ako 40 krajín sveta ruší vízovú povinnosť pri vstupe do krajiny. Reaguje na rapídny pokles turistov po aprílových teroristických útokov, pri ktorých zahynuli stovky miestnych občanov a turistov rôznych krajín sveta. Ako uvádza denník N, osem útokov na kostoly a hotely si vyžiadalo viac ako 290 obetí a 500 zranených.

Od občianskej vojny ide o najväčší pokles turizmu v krajine. Štát si je toho vedomí, že práve turizmus najviac ovplyvňuje ekonomiku krajiny a preto pri príchode majú aj Slováci voľné turistické víza. Srí Lanka sa týmto spôsobom snaží na svoj exotický ostrov prilákať nových turistov.

Vláda súhlasila so zrušením cestovných víz, ktoré zvyčajne stoja 20-40 dolárov a treba o ne požiadať prostredníctvom internetu alebo na srílanských veľvyslanectvách a konzulátoch. Bezvízový vstup na Srí Lanku budú mať občania 48 krajín vrátane Číny, Indie a Spojeného kráľovstva.

Táto ponuka bude platná šesť mesiacov a vláda následne vyhodnotí stratu z udeľovania víz,“ uviedol zamestnanec srílanského rezortu pre rozvoj cestovného ruchu.

Cestovný ruch tvoril vlani na Srí Lanke tretí najväčší a najrýchlejší zdroj cudzej meny – takmer 4,4 miliardy dolárov, čo predstavuje 4,9 percenta tamojšieho HDP za rok 2018. Cestovný ruch v prvom polroku tohto roka upadol o 13,4 percenta.

Medzi 48 krajinami, ktorých občania budú môcť vycestovať na Srí Lanku bez víz, patria Thajsko, štáty EÚ, USA, Austrália, Južná Kórea, Kanada, Singapur, Nový Zéland, Malajzia, Švajčiarsko, Kambodža, Dánsko, Švédsko, Nórsko, Fínsko, Island a Rusko.

Informácie čerpané: pelipecky.sk, denník N

Fotografie: unsplash.com

0 0 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x