Photo by: Julien Lanoy on Unsplash

Francúzska riviera- Slnko, more, luxus, hazard

PRÁVE ČÍTAŠ KRÁTKY BLOG Z MONAKA

Síce maličké, ale zahraničnými turistami vyhľadávané. Hovorím o Monaku, luxusnom štáte s rozlohou dvoch kilometrov štvorcových, ktorý je obmývaný Stredozemným morom. Slnko tu svieti skoro počas celého roka a preto je obľúbeným miesto v Európe pre miliardárov, ktorí svoje vily sústredia práve do mesta Monte Carlo, ktoré je zároveň hlavným mestom Monaka.

Luxusné hotely, honosné kasína, vyleštené športiaky, nádherné parky a priezračne azúrové more. Už z tohto vám musí byť jasné, že v Monaku len tak ľahko lacné ubytovanie nezoženiete. Jedna noc vás môže výjsť na približne 150 euro.

Strávili sme 9 dní na severe Afrického kontinetu, v štáte Maroko, a rozhodli sme sa cestou domov zastaviť na pol ceste ešte niekde, kde sa zrelaxujeme. Výber padol na Monako.

Let z Marakešu do Nice, ktoré je len pár kilometrov od hlavného mesta Monaka. Ubytovanie sme riešili kúsok od letiska, kde nás noc stála 15 euro. Prileteli sme v sobotu v noci, nakoľko sme mali z Marakešu hodinové meškanie plus sa k tomu pridal menší časový posun vzniknutý príletom do Európy. A preto sme čo najskôr po príchode zalomili do postelí.

Je nedeľa ráno a my sme sa prebudili do krásneho slnečného dňa vo Francúzskom meste Nice.  Čakalo nás cestovanie vlakom do Monaka, myslím si, že môže byť  už okolo 22 stupňov. Od nášho ubytovania je vlaková stanica kúsok, to prejdeme aj pešo. Zrovna v tomto čase je mesto trošku rozkopané, kedže robili zeleň na električkových tratiach. Vo finále to bude určite  vyzerať perfektne.

Vystúpili sme v tuneli na stanici Monte Carlo. Krásna čistá a útulná stanica hlavného mesta Monaka. Skôr ako sa vyberieme spoznať zákutia mesta, naša cesta smeruje na pláž Larvotto, ku krásnemu azúrovému moru na Francúzskej Riviere. Monako je z troch strán ohraničené už spomínaným Francúzskom a jednou stranou so Stredozemným morom. 

Pláž posiata bielymi kamienkami, pohľad na krásne priezračné more a za vašim chrbtom vily ťahajúce sa až na vrcholy útesov. Strávili sme kúpaním a opekaním sa  hodiny. Naokolo nás sa nachádzali turisti ale aj domáci Monačania, ktorí si prišli nedeľné chvíle s rodinou vychutnať takýmto  spôsobom. 

Ach, kiežby sme mali more aj my na Slovensku. 

Chceli sme stihnuť niečo aj z mesta Nice, preto bol čas sa pobrať preč a spraviť si prechádzku luxusným mestom. Suveníry či jedlo sú prispôsobené aj cenám, takže sa niet čomu čudovať, ak za magnetku zaplatíte od 5-10€, z toho istého materiálu som pred pár hodinami v Maroku kúpil magnetku za 1€…

To, ako sme sa prechádzali opisovať nebudem, radšej vám poradím čo v Monaku vidieť a nezmeškať a to pokojne aj za jeden deň. Bohato to stačí.

0 0 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x