Photo by: Mahkeo on Unsplash

Prvá noc na Gréckom ostrove Santorini strávená na pláži

PRÁVE ČÍTAŠ BLOG ZO SANTORINI: 1/3

Sobota ráno, odlet večer 20:45. Čas sa pobaliť a vyraziť na autobusovú stanicu. Čo sa týka spojov na Viedenské letisko, je to neporovnateľné s letiskom v Budapešti, na ktoré máme vždy ako-taký problém sa dopraviť. Tu sme si vopred kúpili miestenku na spoj Nitra-Bratislava, Bratislava – Viedeň. Cestovanie klimatizovaným autobusom padol vhod, kedže vonku počasie dávalo jasno najavo, že si s nami môže robiť čo sa mu zachce a už asi dva týždne teploty neklesli pod 30 stupňov.

Pristáli sme o pol noci na mini letisku v Santorini. Čakala nás noc na pláži. Pobrali sme sa a išli pešo na najbližšiu pláž Monolithos. Také menšie dobrodružstvo. Bolo príjemné teplo aj o neskorej hodine a pofukoval teplý vánok. Na iPhone nám ukazovalo teplotu 20 stupňov.

Dorazili sme na pláž a vyzerá to, že tu nie sme sami. Počkáme na východ Slnka a taxíkom pôjdeme do mesta Fira, kde nás už bude čakať auto, ktorým sa budeme na ostrove prepravovať (mysleli sme si). Fotili sme sa aj keď nič nebolo v tej hustej tme poriadne vidieť.

Po krátkom čase zostalo hrobové ticho, ani neviem kedy k tomu prišlo. Všetkých zmohlo to cestovanie. Baby zaspali a spoliehali sa na mňa, že na všetko dohliadnem, a tak aj bolo. Vôbec sa mi nedalo zaspať..

Celú noc som sa na lehátku prevracal zo strany na stranu. Nad ránom začal pofukovať silnejší vietor a už bolo cítiť aj značné ochladenie vzduchu.

Už nech vyjde to Slnko…

TRIP OSTROVOM SANTORINI MÁ 3 ČLÁNKY

1 1 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x