Santorini- Ostov farebných pláži

PRÁVE ČÍTAŠ BLOG ZO SANTORINI: 3/3

Rozhodli sme sa,  že si dáme nejaké ľahké raňajky a následne pôjdeme spoznávať ostrov od skorého rána. Budíček mala na starosti Aďa. Nebyť jej, myslím, že by sme tam spali doteraz. 

Aďa vytiahla múdru mapu, ktorú sme dostali v požičovni áut. Ako ju poznám, určite tu mapu mala preštudovanú ešte skôr ako sme prišli na Santorini. Ale to je len dobré, aspoň sme v rýchlosti vedeli určiť, čo bude lepšie navštíviť ráno a čo naopak vo večerných hodinách, keď nieje také teplo.

Ako prvé sme sa rozhodli navštíviť pláže, a tak sme vyrazili a nechal som sa navigovať. Vozili sme sa autom po ostrove a zastavovali na rôznych miestach s krásnym výhľadom na more. Ostrov je kopcovitý a obkolesený zo všetkých strán morom, takže máte možnosť sa kdekoľvek zastaviť a pozorovať prekrásny výhľad na more a okolité ostrovy, na ktoré sa plavia výletné lode. Sú to ostrovy Thirassia, Nea Kameni, Palea Kamei.  Je možnosť na celý deň tieto ostrovy navštíviť, no my sme toľko času nemali. Ak sa zdržíte na viac ako 2 a pol dňa, tak to určite využite.

Smerovali sme k mestu Akrotiri. Najbližšie pláže k tomuto mestu sú White Beach, Red Beach a o čosi ďalej Vlychada Beach. Je si z čoho vyberať. 

White beach je malá pláž vzdialená 14 kilometrov od mesta Fira. Zložená je z pemzových kameňov a šedého vulkanického piesku a kamienkov, rovnako ako zvyšok pláží na ostrove Santorini. Voda je krásna krištáľovo čistá. Vzhľadom k svojej polohe, nie je tak populárna, takže je izolovaná a je to ideálne miesto pre relaxáciu a oddych.

Na pláž sa autom nedostanete a existujú zatiaľ len dva spôsoby ako sa tam dostať. Je to buď loďou z Red Beach, alebo pešo od susednej pláže Cambia.

White Beach
Red Beach
Vlychada Beach

Na pláži Vlychada Beach, pri ktorej bolo verejné parkovisko bez poplatku, sme sa rozhodli zastaviť a vykúpať sa. Vstup do mora sprevádzala kamienková pláž, ktorá je dosť pokojná, takže ak si chcete zabehať na pláži, ktorú máte pred hotelom, odporúčam túto. Pár ľudí a jemné (horúce) kamienky pod nohami. 

Čo sa týka Red Beach, bezpochyby stojí za návštevu vzhľadom na to, že je to vzácny pohľad, pravdepodobne unikátny na celom svete, kde je červená dominantná farba. Je obklopený strmými červenými kopcami, ktoré vytvárajú úchvatnú divokú scenériu. Ak stojíte na vrchole, budete sa pozerať na obrovské sopečné skaly, ktoré sa nachádzajú v mori, či na malé kamienky a piesok rôznych farieb, hlavne červenej.

Tato nádherná paleta kontrastných farieb vás očarí.

Kamari Beach sa nachádza v prímorskej dedine Kamari, 10 km juhovýchodne od Fira a v blízkosti letiska. Táto čierna sopečná pláž je jedným z najobľúbenejších a najnavštevovanejších letovísk na ostrove Santorini.  Sú tu hotely rôznych zazmluvnených cestoviek a preto sme aj na každom rohu stretali Slovákov či Čechov. 

Pláž je zložená z čierneho vulkanického piesku a je dlhá 5 kilometrov. Napriek tomu, že je veľmi vyťažená je udržiavaná a čistá. Je tu aj príležitosť zažiť rôzne vodné športy, ako sú windsurfing, vodné lyžovanie, surfing a kajaky. 

Dlhá, paralelná promenáda je ideálna pre príjemnú prechádzku, kde narazíte na rôzne obchody. Živá atmosféra v mnohých kaviarňach, baroch, reštauráciách a nočných kluboch pri mori vám ponúka príjemne strávený čas. Pláž je ideálna pre všetkých a je typickou plážou Santorini, tohto sopečného ostrova. More bolo perfektné a výhoda bola, že som nebol celý od piesku. Veľké mínus bolo, že nefungovali sprchy.

Kúpali sme sa od rána až do poobedia.

TRIP OSTROVOM SANTORINI MÁ 3 ČLÁNKY

0 0 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x