ŠPANIELSKO

#srdcomdobrodruh

Zbaľ batoh, Skúmaj, snívaj, objavuj!

SPOJ SA SOMNOU NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

ŠPANIELSKO

Prímorské mestá Španielska sú miesta, ktoré majú svoje čaro. Do dnešných dní som mal tú možnosť o tom iba počuť. Moja prvá cesta smerovala na Malorku a následne Madrid, Barcelona a Ibiza. Rád by som navštívil aj Malagu.

Môj BLOG Z CESTY

MADRID: ČLÁNOK 1/1

Street food v Madride či prvá skúsenosť zdielania domácnosti cez Airbnb

Cez Airbnb som už ubytovanie riešil. Viem, že ide o ubytovanie typu zdieľania spoločnej domácnosti, ale môj zážitok z Madridu bol tentokrát iný. Bol iný ako po iné tripy riešené cez Airbnb. Predĺžený víkend pri spoznávaní mesta som strávil…

MALORKA: ČLÁNOK 2/2

Troj dňovy útek zo Slovenskej zimy sme na Malorke zakončili v Palma de Mallorca

Malorka je najväčší ostrov Španielska a ročne ho navštívi viac ako 13 miliónov turistov, ktorých sem láka krásne počasie, príroda či historické pamiatky, ktorých najviac nájdeme v hlavnom meste, Palma de Mallorca, kam smeruje aj naša cesta z Magalufu.

MALORKA: ČLÁNOK 1/2

Skútre boli najlepšia voľba, ktorú sme na Malorke využili

21. september, piatok večer, a my vyrážame do Bratislavy, kde u kamarátky prečkáme na náš let. Letíme z Viedne a to o nejakej 5 hodine ráno. Tešíme sa na to teplo, ktoré nás tam čaká, pretože tu na Slovensku nás vyprevádza silný a studený vietor. 

ZAUJÍMAVÉ ČLÁNKY

ČO VIDIEŤ NA IBIZE?

TOP 8 najkrajších pláži Ibize, po ktorých by si sa mal prejsť

Ak sa rozhodneš navštíviš súostrovie Baleáry na západe Stredozemného mora, určite si nenechaj újsť západ či východ slnka z nádherných pieskových pláží ostrova Ibiza. Ibiza nieje len párty ostrov plný mladých ľudí, ale je to miesto, ktoré ponúka oddych a relax aj pre rodiny s deťmi.

ČO VIDIEŤ NA IBIZE?

Z ostrova na ostrov. Sprav si menší výlet loďou na susedný ostrov Ibize, Formentera

Túžiš sa prechádzať po bielych plážach a kúpať sa v tyrkysovom mori? Nasadni na trajekt a vyloď sa na najkrajších plážach Európy. Pláže Formentery sú jednoducho nádherné. Ak si na Ibize a chceš stráviť oddych a kľud na pláži, tento ostrov patrí medzi najlepšie miesta v širokom okolí. Môžeš tu relaxovať a zabudnúť na  všetky starosti.

ČO VIDIEŤ V BARCELONE?

Najzaujímavejšie miesta slnečnej Barcelony, ktoré nesmú chýbať na tvojom zozname

Prímorské mestá Španielska sú miesta, ktoré majú svoje čaro. Do dnešných dní som mal tú možnosť o tom iba počuť. Moja cesta smerovala do Barcelony, hlavného mesta katalánskej oblasti. Ležiacej na pobreží Stredozemného mora na severovýchode Španielska. Po Madride je druhým najväčším španielskym mestom.

ČO VIDIEŤ NA MALORKE?

TOP 10 miest, ktoré určite musíš na Malorke navštíviť

Malorka nikdy nebola taká lacná ako v posledných rokoch. Stala sa obľúbeným letoviskom a cestuje sem čoraz viac Slovákov, nakoľko sa nám otvorili možnosti lacných letov nízkonákladových spoločností či už zo Slovenska alebo blízkeho letiska Schwechat v susednom Rakúsku.

Videá z ciest

Prehrať video

IBIZA

MADRID

BARCELONA

Prehrať video

MALORKA

Prehrať video

MALORKA

Fotoalbum