Photo by: Artem Beliaikin on Unsplash

Posledné dni pred odletom konečne nakupujeme suveníry a oddychujeme na pláži

PRÁVE ČÍTAŠ BLOG Z BALI: Deň ôsmy a deviaty

Ráno opäť budíček, invázia jašteríc budí všetkých naokolo. Tentokrát sú to naše susedky, ktorých prišli plazy navštíviť.

Viktória s Marošom sadajú na skúter a idú do bankomatu vytiahnuť peniaze, aby sme mali ako zaplatiť dve noci, ktoré sme tu strávili. Bankomat nám odporučil domáci a tak sa pomaly balíme a čakáme kým prídu. Máme objednaný odvoz naspäť do Denpasaru, hlavného mesta Bali.

Vyzdvihli sme si oblečenie, ktoré nám domáci opral. Už by sa aj patrilo po toľkých dňoch. Opäť nás neprekvapuje cena. Igelitka plná voňavého textilu ťa na Bali výjde 1,50€. 

Počujeme zvuk skútra, dúfame že to bude Maroš s Viktóriou. Už by sa patrilo aj zaplatiť a odísť. O pár minút prichádzajú pre nás dvaja vodiči. Známe tváre. Cestou do hlavného mesta sa zastavíme na pár zaujímavých miestach a tým definitívne ukončíme náš trip naprieč ostrovom Bali. Zostáva nám už len dnešný a zajtrajší deň. Tieto dni sme sa rozhodli stráviť v hlavnom meste na pláži a nákupom suvenírov a večer pri fľaške vína chillovať pri bazéne hotela. 

Nasadať! Cestou sa zastavíme pri jazere, kde stretávame tlupu študentov, mohlo by ich byť aj cez 70. S pár z nich som si cvakol fotku. Podľa informácií vodičov by malo ísť o budúcich policajtov a policajtky.

Sedíme v dvoch autách, baby v jednom a my chalani v druhom aute. Vodič nám dovolí pripojiť si iPhony a tak mu púšťame aj niečo zo slovenskej produkcie. Niektoré časti refrénu pesničky sa snaží zopakovať lámavým jazykom. Počas nášho pobytu nám do uší preniklo pár miestnych skladieb, ktoré sme si občas pustili aj na izbe hostela. Vodič hneď spoznáva hudbu a začal sa smiať. Potešilo ho, že sa nám páči ich domáca indonézska hudba, konkrétne šlo o kapelu z Bali.

Prechádzame okolo hotela Bedugal Taman Rekreasi a v tom nám vodič začne rozprávať príbeh. Hovorí sa, že hotel je prekliaty a obývajú ho duchovia. Päť hviezdičkový komplex nebol nikdy otvorený. V deň jeho otvorenia sa jeho brány neotvorili. Všetko zostalo na svojich miestach, veľké tanečné sály boli pripravené na otvárací ceremoniál, no nič sa nekonalo a hotel chátra už viac ako 10 rokov. Hovorí sa, že developer projektu zoslal kliatbu na svojich obchodných partnerov a karta sa voči nemu otočila a on zbankrotoval. V hotelovom komplexe sa teraz prechádzajú duchovia robotníkov, ktorí pri stavbe zahynuli. Objekt je momentálne strážený a vstup doň nieje jednoduchý. 

Tentokrát sa pristavujeme pri bráne Handara. Nachádza sa na severe Bali, okolo oblasti Bedugul,  len kúsok od hlavnej cesty. Už od rána stojí menší zástup ľudí aby si mohli spraviť fotku. Počkali sme aj my, išlo to rýchlo.

Handara Golf & Resort Bali je plne funkčný golfový klub. Golfový klub s veľmi vysokými a malebnými vstupnými bránami.

Je čas obedu! Opäť nádherný výhľad. Zobrali nás na miesto, kde si si za 100 000 indonézských rupií, čo je v prepočte 6€, mohol pochutnať na čo si mal len chuť. Väčšinou sa tu nachádzalo miestne jedlo. Nečakaj sviečkovú alebo rezeň zo šalátom.  Tak som experimentoval a po troche som si nabral z každého jedla. Som len ochutnávač jedla, kedže moje chuťové bunky nie sú nejak stotožnené s omáčkami a koreninami ázijského druhu. 

Ostávam verný kuracine a európskemu jedlu. Ja som na toto neni… Všetkým naokolo chutilo a niektorí si dali dokonca duplu.

Po obede je smer našej cesty trhy, kde nakúpime suveníry a ubytovanie sa v hoteli, kde máme menšie komplikácie. Cez booking sme si zajednali ubytovanie s raňajkami v cene, no po príchode na hotel, raňajky v cene neboli a tak sme sa chvíľu na recepcií doťahovali a nakoniec sa zhodli. Áno máme ich v cene.

Vybalíme sa a stretávame sa na veľkej otvorenej chodbe s balkónom a výhľadom na podlažia nižšie, kde sa nachádzal veľký bazén, v ktorom strávime zbytok dňa. Pivo, cigareta a čistý chill. Mysľou sa mi miešajú pocity, viem, že o pár dní budem cestovať domov, no najradšej by som tu zostal ešte pár dní a vyťažil čo najviac.  Na Bali je v každej oblasti čo vidieť. Po ostrove sa nachádza nespočetne veľa pamiatok a prírodných úkazov. Od jazier, vodopádov až po džungle plné zelene a života. 

Posledný deň trávime na pláži a vychutnávame si slnko. Po celých týždňoch cestovania naberáme bronz a chillujeme. Pravdaže sme nezabudli ani na na našu tradíciu a to je McDonald! Ani na Bali sme si ho nechceli nechať újsť. Tí, ktorí ma sledujú na Instagrame mohli postrehnúť anketu, v ktorej si si mohol tipnúť čo stojí také klasické menu + oreo zmrzlina. Veľa z vás tipovalo odpoveď 5€. No takéto menu ťa na Bali výjde do 3€… 

Bali je lacné. Môžem zhodnotiť, že s budgetom 400€ precestuješ veľa miest a zažiješ silné dobrodružstvo. Už je len na tvojej šikovnosti zohnať lacnú letenku. Odporúčam každému a najlepšie bez cestovky.

See You Later 🙂

Prehrať video

TRIP NAPRIEČ OSTROVOM BALI MÁ 8 ČLÁNKOV

5 1 hlasovanie
Hodnotenie článku
0 Komentáre
Inline Feedbacks
View all comments

Zdielať článok

Instagram

Najnovšie články

Facebook

Moje promo kódy

© SrdcomDobrodruh - Všetky práva vyhradené
0
Chcem napísať komentár x
()
x